ARCHIWUM WIADOMOŚCI

ROKU SZKOLNEGO 2018/2019Strona główna

 

12 czerwca uczniowie z klas IV-Vi brali mieli okazję zobaczyć spektakl pt."Felix i przyjaciele". Krakowscy aktorzy Teatru Współczesnego wystąpili na deskach Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Przedstawienie nawiązywało do lektury pt.: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" autorstwa Rafała Kosika.

31 maja  w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny! Działo się!

Od rana ruszyły warsztaty pierwszej pomocy dla dzieci z klas IV-VI. Uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach otwartych, na których wykonywały upominki dla swoich najbliższych.

O 10 godzinie wystartował festyn z okazji Dnia Rodziny. Najpierw wręczono nagrody za wszystkie konkursy poszczególnym zwycięzcom. Rodzice i opiekunowie byli bardzo dumni z osiągnięć swoich pociech. Następnie dzieci z przedszkola i szkoły zaprezentowały swój program artystyczny. Dodatkową atrakcją był spektakl przygotowany przez uczniów w języku angielskim. Na deskach naszej sceny zaprezentowano "Kopciuszka" ("Cinderella"), który bardzo podobał się naszej publiczności.

Podczas Dnia Rodziny dzieci wraz z najbliższymi miały okazję brać udział w grach i zwodach sportowych. Rozegnano finał I Szkolnego Turnieju Badmintona. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w strzelaniu w ramach Biathlonu.

Nie zabrakło również słodkich przekąsek dla dzieci: lodów, pączków, waty cukrowej. Była też kiełbaska z grilla. Oczywiści zorganizowana została loteria, na której można było wygrać wiele ciekawych przedmiotów, w tym dwie hulajnogi.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji tej imprezy i do zobaczenia za rok na kolejnym Dniu Rodziny.

Tydzień języka angielskiego 27.05 - 31.05

Znajomość języków obcych jest bardzo istotna, dlatego też w naszej szkole organizowany jest „Tydzień Języka Angielskiego”. Głównym celem „The English Week” jest propagowanie nauki języka, jak również budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą oraz historią krajów anglojęzycznych.

W tym roku odbywamy wspólną podróż przez Stany Zjednoczone. Aleksandra Tracz i Julia Tomaszkiewicz przygotowały interesującą prezentację, którą dziś zaprezentowały wszystkim uczniom, przybliżając najważniejsze informacje związane z USA.

W ramach “The English Week” dzieci z klas III i IV wzięły udział w szkolnym konkursie literowania w języku angielskim „Spelling Master”. Zwycięzcom gratulujemy!

Dodatkowo każda klasa miała za zadanie przygotować plakat o mieście leżącym na terenie Stanów Zjednoczonych. Z kolei środa była dniem, w którym dzieci miały za zadanie założyć na siebie ubrania w kolorze flagi amerykańskiej lub logiem związanym z USA.

Podsumowanie „Tygodnia Języka Angielskiego” nastąpi w ten piątek na „Dniu Rodziny”, kiedy to uczniowie zaprezentują niespodziankę dla zgromadzonej publiczności.

 

Nasza uczennica - Julia Kwiatkowska - uzyskuje wspaniałe wyniki sportowe! Oto osiągnięcia Julii:

- 22.06. 2018 r. zdobyła złoto na 4 Gali Młodych Talentów w Żaganiu w Kick-Boxingu oraz w Sumo-gapplingu.
- 01.12. 2018 r. na Otwartych Mistrzostwach Polski WFMC wygrała dwukrotnie brązowy medal w Sumo-grapplingu i Kick-Light Kickboxingu.
- 15.12.2018 r. na Ogólnoposkiej Lidze Kickboxingu w Jeleniej Górze zdobyła złoto w Kickboxingu i srebro w Sumo-grapplingu.
- 23.03.2019 r. uzyskała złoty medal na 5 Gali Młodych Talentów w Żarach w Sumo-grapplingu oraz złoty medal w Kickboxingu.

 

 

Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły, dlatego też dbamy by nasi uczniowie starali się pogłębiać swoją wiedzę o jego życiu.

W związku z powyższym zorganizowany został 17 maja "Konkurs wiedzy o Janie Pawle II" dla uczniów klas I-VI oraz "I konkurs plastyczny Jan Paweł II Wielki Polak".

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

"Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów" (Jarosław Iwaszkiewicz).

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do projektu "Przerwa na czytanie". Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W końcu do książki można sięgnąć w każdej sytuacji i w każdym miejscu. A jak przyjemnie zrobić to w gronie rówieśników oraz przyjaciół ze szkolnej ławki i wspólnie brać udział w biciu rekordu w czytaniu na przerwie!

Piżamowo-smakowity dzień!

W ten pochmurny, deszczowy dzień 10 maja - wesoło było uczestniczyć w lekcjach w piżamach! Niektórzy nawet przynieśli ze sobą jaśki, kocyki i podusie do spania, jak również pluszaki. W szkole i przedszkolu zrobiło się wesoło i kolorowo!

Dodatkową atrakcją była możliwość zjedzenia pysznych gofrów z wybranymi przez siebie dodatkami. Była bita śmietana, truskawkowy sos oraz cukier puder. Gofry dzieciom bardzo smakowały!

Wszyscy dobrze się bawili i każde dziecko czeka na kolejny Dzień Gofra i Piżamy, który odbędzie się w przyszłym roku.

Ogólnopolski konkurs "Zuch"

Nasi uczniowie z klas I-III uczestniczyli 7 maja w Ogólnopolskim Konkursie „Zuch” . Konkurs ten polega na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów sprawdzianu, który uwzględnia elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.

Konkurs "Zuch" z języka polskiego sprawdzał kompetencje uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, poprawności pisowni, słownictwa oraz wiedzy o języku. Z kolei Konkurs "Zuch" z matematyki weryfikował sprawność rachunkową oraz praktyczne umiejętności w rozwiązywaniu zadań tekstowych.

Życzymy samych sukcesów!

Nasz uczeń - Mateusz Mateuszów - zdobył Puchar Dolnego Śląska 2019 w Turnieju badmintona "Wiosna Cieplicka". Gratulujemy I miejsca w grze pojedynczej!

 

26.04.2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Międzynarodowego Święta Pracy oraz Dnia Flagi. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-VI. Podczas uroczystości przypomniano tło historyczne tamtych wydarzeń, które są tak ważne dla Polski i każdego Polaka. Wszystkie dzieci pięknie prezentowały się w strojach galowych, przyozdobionych kotylionami w biało-czerwonych barwach. Podczas apelu został zorganizowany quiz, w którym uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę historyczną związaną ze świętami majowymi.

Pełnych spokoju i radości
Świąt Wielkanocnych,
dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie
oraz optymizmu, energii

i nadziei na lepszą przyszłość.

13.04.2019 r. odbyła się impreza "Wielkanocne poszukiwania". Została ona zorganizowana przez Stowarzyszenie "Akademia Rozwoju Wsi", Radę Rodziców SP w Wojcieszycach, Świetlicę Wiejską oraz kadrę szkoły SP Wojcieszyce. W programie były rodzinne zabawy i potyczki sportowe, loteria fantowa, kiermasz ozdób świątecznych, degustacja potraw z jajem w ramach "Festiwalu Zdrowej Żywności", jak również wspólne "poszukiwanie" jaj. Tego dnia w szkole odbył się również konkurs plastyczny, w którym to uczniowie przygotowywali kompozycję plastyczną w technice kolażu pt. "Jajko źródłem życia", a zadaniem przedszkolaków było stworzenie pracy pt. "Kolorowa pisanka".  

 

Uczniowie z klas I - III stanęli do walki o tytuł "Mistrza ortografii". Uczestnicy mieli przed sobą niełatwe zadanie: musieli napisać dyktanda, w których roiło się od różnych pułapek ortograficznych.

Uczniowie klas I-VI brali udział w spotkaniu z psychologiem,. Tematem warsztatów był m.in. fonoholizm, czyli uzależnienie od telefonu komórkowego.Na pierwszy dzień wiosny każdy z nas czekał z utęsknieniem! Dzisiaj w końcu pożegnaliśmy zimę i czekamy z niecierpliwością na cieplejsze dni!20 marca w Szkole Podstawowej w Barcinku odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny, a w drugim pracowali w grupach. Klasa IV tworzyła plakat na temat rodziny, a klasa V plakat o modzie. Z kolei klasa VI opowiadała o ostatniej podroży wakacyjnej. Wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili z zadaniami. Najlepszy wynik w klasach V uzyskała Aleksandra Tracz i zajęła I miejsce. W klasie IV bardzo dobry wynik uzyskała Julia Kwiatkowska, zajmując III miejsce. Wszystkim gratulujemy udziału w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego!

 

W tym roku szkolnym, w ramach projektu edukacyjnego "Lubimy czytać", uczniom naszej szkoły książki czytają nauczyciele. Hasłem przewodnim tej edycji jest "Odzyskana niepodległość".

 

 

12.02 w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski "Moja ojczyzna" dla klas I-III oraz Starszaków.
Jego laureaci to: Nikola Świątek, Iwo Gazda, Julia Kopcik, Karolina Paczkowska, Ania Karnasiewicz, Mateusz Skąpski, Mariusz Janikowski i Maria Kharchuk. Wymienione osoby zakwalifikowały się do następnego etapu i swoje umiejętności recytatorskie zaprezentują w szkole w Kopańcu.
Gratulujemy wszystkim dzieciom!   


25.01 w naszej szkole odbył się niezwykły bal karnawałowy! Honorowymi Gośćmi były ukochane Babcie oraz wspaniali Dziadkowie przedszkolaków i uczniów klas I-III. Dzieci przygotowały występy oraz drobne upominki dla swoich najbliższych. Wszyscy bawili się wyśmienicie podczas wspólnych tańców i animacji.

 

Uczniowie z klas I-VI w dniu 22.01. 2019 r. wybrali się do kina Helios w Jeleniej Górze na film animowany pt. " Ralph Demolka w Internecie". Disneyowska produkcja przypadła dzieciom do gustu.

 

W naszej szkole dbamy o edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów, dlatego też zawsze mile gościmy przedstawicieli Policji. Tym razem odbyły się 17.01 warsztaty   profilaktyczne z zakresu cyberprzemocy.

 

Za nami Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Niestety, wszystko co dobre, kiedyś musi się skończyć... Jednak już za rok znowu zapraszamy do Wojcieszyc na kolejną edycję naszej świątecznej imprezy!

Gratulujemy dzieciom występów oraz dziękujemy wszystkim za wszelaką pomoc!

14 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Jak co roku na tym wydarzeniu pojawił się Święty Mikołaj by wręczyć prezenty wszystkim dzieciom! Podczas imprezy nie zabrakło świątecznego kiermaszu, na którym można było kupić ciasta, pierniczki, aniołki, stroiki i inne ozdoby bożonarodzeniowe.

W międzyczasie odbyły się jasełka przedszkolaków oraz został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszego anioła. Niespodzianką wieczoru był występ kolędników, składający się z kadry szkoły SP Wojcieszyce.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc przy organizacji Kiermaszu!

Samorząd Szkolny zorganizował Andrzejki dla klas I - VI. Podczas wspólnej imprezy wszyscy uczniowie mogli sprawdzić co przyniesie im przyszłość. Andrzejkowe czary-mary dostarczyły dzieciom wiele radości. Nie zabrakło też wspólnych tańców oraz słodkiego poczęstunku.

 

Szkoła im. Jana Pawła II w Wojcieszycach aktywnie włączyła się w tegoroczne obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w naszej placówce zostały zorganizowane dwie duże uroczystości.

Pierwsza Uroczysta Akademia odbyła się w dniu 9 listopada 2018 r. i skierowana była do rodziców oraz opiekunów dzieci, jak również do mieszkańców Wojcieszyc. Wszyscy mogli podziwiać występy przygotowane przez uczniów, śpiewać patriotyczne piosenki i przypomnieć sobie historię naszego kraju.

Z kolei Gminna Uroczysta Akademia z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się 13 listopada 2018 r. Na tę okoliczność zostali zaproszeni znamienici goście oraz przedstawiciele wszystkich szkół działających na terenie gminy Stara Kamienica. Dla upamiętnienia został posadzony „Dąb Niepodległości” oraz zakopana została kapsuła czasu z życzeniami dla naszej Ojczyzny. Dzieci wypuściły w świat 100 balonów z listami.
Nastrój towarzyszący tej doniosłej uroczystości sprawił, że wszyscy mogliśmy wspólnie przeżyć wspaniałą lekcję patriotyzmu.


Bezpieczny przedszkolak

 

W dniu 24.10.2018 r. w naszym przedszkolu pojawili się funkcjonariusze policji, aby opowiedzieć dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się.

Wszystkie przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały wskazówek i rad zaproszonych Gości. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Dzieci miały okazję wykorzystać zdobytą wiedzę podczas zajęć praktycznych. Funkcjonariusze policji pozwolili nawet naszym przedszkolakom wsiąść do radiowozu i w ramach atrakcji włączyli sygnały dźwiękowe. Oj działo się!

Dzieci podziękowały za wizytę, wręczyły drobny upominek (laurkę) i zaprosiły funkcjonariuszy na kolejne spotkanie!
W naszej szkole systematycznie prowadzimy akcję zbiórki pożywienia dla potrzebujących zwierzaków.

Dziś delegacja uczniów wybrała się z wizytą do Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze i przekazała zebrane pożywienie, kocyki oraz zabawki.

Spotkanie z opiekunami zwierząt, lekarzem weterynarzem i innymi pracownikami to świetna okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy w schronisku dla zwierząt. Taka wizyta, to również znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci szacunku do mniejszych istot.

Dziękujemy wszystkim za przekazane dary dla zwierząt i zachęcamy do adopcji zwierzaków!
Mateusz M. uczeń klasy 1 na lekcji przedstawił  koleżankom i kolegom ze swojej klasy swoją pasję, która są gady. Z wielkim zaangażowaniem prezentował zdjęcia, obrazowo przedstawiał długości niektórych węży. Wszyscy słuchali kolegi z wielkim zainteresowaniem. Był bardzo dobrze przygotowany do swojego „wykładu”. Kto wie…. Może kiedyś zostanie nauczycielem przyrody?

W poniedziałek (15.10.2018 r.) obyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej połączone z obchodami Dnia Papieskiego oraz Dnia Edukacji Narodowej.

Dzieci tego dnia wierszami i piosenkami podziękowały swoim nauczycielom za ich pracę.

Natomiast pierwszaki, za sprawą magicznego ołówka, którym pasowała je pani dyrektor, stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Podczas akademii mogliśmy również obejrzeć przygotowany przez pana Amadeusza Jackiewicza ciekawy film przedstawiający życie Karola Wojtyły.

Spędziliśmy ten czas w miłej i serdecznej atmosferze, tym bardziej że w tym dniu nie odbywały się zajęcia edukacyjne.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki mnożenia pod hasłem “Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Do tego święta przygotowywaliśmy się od pierwszego tygodnia września. Powtarzaliśmy i utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia i dzielenia. Systematycznie sprawdzaliśmy naszą sprawność w podawaniu iloczynów i ilorazów poprzez wielokrotne kartkówki, gry dydaktyczne oraz kolorowanki. Ostatni tydzień poświęciliśmy na wykonanie plakatów i gazetek zachęcających do systematycznego powtarzania tabliczki. Komisje uczniowskie codziennie sprawdzały obowiązujące hasła i odpytywały kolegów, wręczając w zamian kolorowe naklejki.

Na drzwiach klas wieszane były “przykłady do rozwiązywania”. Wszyscy uczniowie ciężko pracowali, aby w dniu 28 września zdać egzamin z tabliczki mnożenia. Niestety nie udało się to wszystkim. Do egzaminu przystąpiło 41 uczniów z klas III-VI, z których pozytywny wynik uzyskało tylko 28 uczniów. Najlepszy wynik należy do dwóch uczennic z klasy VI - zdały pozytywnie egzamin w czasie 8 sekund. Oczywiście do egzaminu zapraszaliśmy też rodziców - zdecydowało się 26, a egzamin pozytywnie zakończyło 19. Najlepszy wynik należy do Pani Anety Taurel – 10 sekund.

Wszyscy pracownicy szkoły też chętnie poddali się egzaminowi. Mali egzaminatorzy odwiedzili również pracowników gminy i przepytali 18 osób. Najlepszy wynik należy do Pani Sylwii Mośko - 10 sekund. Wszystkim, którzy otrzymali medale ”Ekspert Tabliczki Mnożenia” oraz gratulacje i certyfikaty serdecznie gratulujemy!!! Zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.

Koordynator: Katarzyna Jasińska

Święto Pieczonego Ziemniaka

W sobotę (22.09.) kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Tego dnia boisko naszej szkoły odwiedzili uczniowie wraz ze swoimi rodzinami i bliskimi osobami.            
Głównym bohaterem spotkania był oczywiście „ziemniak”. Nie zabrakło pyszności takich jak: tradycyjne placki ziemniaczane oraz przeróżne potrawy z tego warzywa, a także słodkie ciasta na deser.      
Pogoda i humory dopisały, więc i zabawa była znakomita. Ziemniaczane zawody sportowe - skoki w workach, hokej, rzut kartoflem do celu, obierkowy konkurs dla rodziców, zabawy plastyczne – jesienne stwory - to tylko nieliczne atrakcje przygotowane na ten dzień dla dzieci i ich rodziców.

Imprezę uświetnił również pokaz umiejętności strażackich. Wspólne zabawy były doskonałą okazją do integracji naszej szkolnej społeczności. Wszystkim za przybycie serdecznie dziękujemy i już ze zniecierpliwieniem czekamy na następną imprezę.      

 

RC Jelenia Góra Cieplice stara się pomagać także szkołom wiejskim w Kotlinie Jeleniogórskiej.

Jednym z beneficjentów jest Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II wraz z oddziałem przedszkolnym w Wojcieszycach . Jest to bardzo aktywna placówka. Oprócz bardzo dobrze realizowanej misji oświatowej, pełni ona niezwykle istotną w środowisku wiejskim funkcję kulturotwórczą i integracyjną. Personel szkoły angażuje się społecznie w wiele akcji i programów realizowanych na terenie Wojcieszyc i powiatu .

Wychodząc naprzeciw potrzebom, w kwietniu 2014 roku przekazaliśmy jej telewizor, drukarkę i odtwarzacz DVD o łącznej wartości 2250 zł . 14-go września bieżącego roku  członkowie zarządu naszego Klubu przekazali na ręce Pani Katarzyny Geremek, dyrektorki szkoły, trzy dobrej klasy kompletne komputery o wartości 4500 zł. Zastąpią one sprzęt starszego typu w pracowni komputerowej. Potrzeby są znacznie większe, gdyż pozostały sprzęt liczy sobie 11 lat!

Akcja ta była możliwa dzięki naszej Sekretarz  Sabinie Moryc , która, nie po raz pierwszy, pozyskuje od darczyńców potrzebny sprzęt. Poczyni ona starania o kolejne zestawy komputerowe dla wojcieszyckiej szkoły.

Dziś w naszej szkole odbyła się akcja "Sprzątanie Świata". Dzieci ruszyły na pomoc naturze i dzielnie pozbierały śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy kilka worków pełnych odpadów.

Spotkanie z Ironman'em

W naszej szkole gościliśmy niesamowitego człowieka – Pana Michała Migałę, który wziął udział w Mistrzostwach Świata Ironman70.3 w Port Elizabeth w RPA. Tam, dzięki swojej wytrwałości i pracy, uzyskał wspaniały wynik i zawody ukończył w TOP10 zawodników na świecie w kategorii 35-39. Pan Michał wraz ze swoim managerem, Panią Pauliną, przybliżyli uczniom dyscyplinę sportową jaką jest triathlon. Mamy nadzieję, że spotkanie z Panem Michałem rozbudziło w naszych uczniach pasję do sportu, a także wytrwałość w dążeniu do obranego celu! Panu Michałowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie klasy V w dniu 14.09.2018 r. brali udział w warsztatach realizowanych w ramach projektu edukacyjnego pt. "Poznaj las z Leśnym Bankiem Genów Kostrzyca". Dzieci podczas zajęć miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat funkcjonowania Leśnego Banku Genów oraz roli lasu dla życia roślin, zwierząt i ludzi.

Wykaz ćwiczeń do religii 

  

Konkurs Dyrektora Szkoły

Dyrektor Szkoły ogłasza konkurs dla dzieci i rodziców lecz aby dowiedzieć się na czym ten konkurs będzie polegał zgadywankę odgadnąć trzeba:

 

Liście pożółkły, żniwa skończone, zaorano już całe pole.

Wiatry powiały, deszcze popadują, ptaki odlatują.

Siano w stodołach, zboże w spichlerzach.

Przetwory w słoikach, warzywa w piwnicach.

Sady opustoszałe, owoce zebrane...........

 

Bądź kreatywny!!!!!!!!!!!!!!!!

Wykonaj rzecz, która najbardziej kojarzy ci się z jesienią!!!!!

Składanie prac w sekretariacie szkoły do 17 września 2018r.

Według pomysłu uczennicy klasy V Aleksandry Tracz


Archiwum wiadomości  2011/2012

Archiwum wiadomości  2012/2013


Archiwum wiadomości  2013/2014

Archiwum wiadomości  2014/2015

Archiwum wiadomości  2015/2016

Archiwum wiadomości  2016/2017

Archiwum wiadomości  2017/2018

Archiwum wiadomości  2018/2019

Archiwum wiadomości  2019/2020