ARCHIWUM WIADOMOŚCI

ROKU SZKOLNEGO 2017/2018Strona główna

 

 

Rekrutacja do przedszkola i klasy I - 2018/2019

 

W dniu 19 czerwca w szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji sierżantem szt. Krystianem Czyżewskim i sierżantem Tomaszem Łabojko z Komisariatu II w Jeleniej Górze. Spotkanie dotyczyło prelekcji na temat bezpiecznych wakacji a konkretnie elementów bezpieczeństwa nad wodą i w ruchu drogowym. Ponadto prelekcja dotyczyła bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialności karnej nieletnich

  

Festyn Rodzinny w Wojcieszycach

26.05.2018 w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny. Tym razem pogoda nam dopisała i mogliśmy cieszyć się wszystkimi zorganizowanymi atrakcjami, a tych jak zawsze było mnóstwo. Tego dnia do szkoły zawitali rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz zaproszeni goście. Na początku imprezy mogliśmy doświadczyć podniosłej chwili z uczniami klasy szóstej, którzy przekazywali sztandar swoim młodszym kolegom.

Następnie pani dyrektor, Katarzyna Geremek wraz z nauczycielami wręczyła nagrody za udział w szkolnych konkursach.

W atmosferę ciepła rodzinnego wprowadzili zebranych uczniowie klas I-III oraz nasze przedszkolaki, prezentując swój pokaz artystyczny.

Radość i entuzjazm dzieci sięgnął zenitu podczas „pokazu talentów”, podczas którego uczniowie wcielili się w znanych wykonawców. Gwoździem programu był jednak występ szkolnego pedagoga, którego mogliśmy podziwiać w roli Sławomira.

Lody, napoje oraz wata cukrowa pogłębiły nastrój prawdziwego rodzinnego festynu.
A żeby podczas gier i zabaw sportowych nie zabrakło energii, wszyscy mogli posilić się kiełbaskami z grilla.

Wspaniała impreza mogła się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i pracowników szkoły.

 

Filharmonia – muzyczny poranek

17.05.2018 roku w naszej szkole odbyła się koncert filharmonii pt. ,,W Odwiedzinach u Saszy”. Na początku wysłuchaliśmy kilku melodii rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego. Po każdej z nich odgadywaliśmy, czy jest to melodia durowa - czyli wesoła, bądź molowa-czyli smutna. Następnie pani prowadząca wybrała pięciu chłopców, którzy mieli zatańczyć przed innymi ludowy rosyjski taniec. Po nim mieliśmy odgadnąć zagadkę, jak nazywa się instrument, który demonstrowała nam pani i jak on działa. Niestety każdy usłyszał tyle propozycji, że nikt nie wiedział, która jest prawidłowa. Na szczęście z pomocą przyszedł nam pan Wojtek-nauczyciel muzyki, który podpowiedział nam, że to waltornia (inaczej róg). Bardzo lubimy te muzyczne poranni. Szkoda, że to już ostatni w tym roku.

Aleksandra Tracz, kl. 4

 

Finał „Szkolnego Turnieju Ping-ponga”

         W piątek 11.05.2018 w naszej szkole, jak co roku, odbył się Dzień Sportu. Rozpoczęliśmy go warsztatami profilaktycznymi z przedstawicielami GOPR-u i WOPR-u. Dowiedzieliśmy się, kiedy należy skontaktować się z tymi instytucjami i pod jakimi numerami telefonów. Na koniec mieliśmy okazję oglądać, jak wygląda praca i szkolenie „psa ratownika”. Po zakończonych zajęciach, ze względu na złą pogodę, wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie powitała nas pani dyrektor, Katarzyna Geremek.      Następnie rozpoczął się emocjonujący turniej Ping-Ponga. Poziom gry był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko, a publiczność dzielnie dopingowała. Jak to w sporcie bywa, nie wszyscy mogli wygrać.

Uroczysta akademia z okazji Konstytucji 3

W dniu 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wojcieszycach odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 227 rocznicę Konstytucji 3 Maja. Na uroczystość, która odbyła się na sali gimnastycznej przybyła większość zaproszonych gości, m.in wice wójt – Mariusz Marek, przedstawiciele Gminnej Komisji Oświatowej, przewodnicząca Rady Gminy - P. Jolanta Kuczewska, radni, przyjaciele szkoły, mieszkańcy. Wystrój sali, biało – czerwono- granatowy pięknie komponował się z galowymi strojami uczniów i granatowymi mundurkami. Uatrakcyjniły go wystawa prac plastycznych oraz tablice “Od Konstytucji 3 Maja do obecnej z roku 1997” .Uczniowie i goście trzymali w rękach chorągiewki i machali nimi podczas niektórych części uroczystości. Akademii towarzyszyły werble, które “informowały” o doniosłych częściach uroczystości. Scenariusz był bardzo bogaty, zawierał część oficjalną z pocztem sztandarowym i odśpiewaniem hymnu państwowego i szkolnego, śpiew chóru, recytowanie wierszy, śpiew indywidualny dwóch uczennic, scenkę tematyczną, taniec polonez w wykonaniu 5/6 latków. Uroczystość trwała około godziny, zawierała również Quiz o konstytucji 3 Maja, w którym wzięli udział uczniowie i goście oraz rozdanie dyplomów i nagród z I Międzyszkolnego Konkursu Historycznego “Młody Niepodległy” klas IV-VI i konkursu plastycznego klas I- III “ Symbole Narodowe”. Uroczystość wszystkim bardzo się podobała, spełniliśmy obowiązek patriotyczny.

Nauczyciel historii- Katarzyna Jasińska

W sobotę 24 marca, odbył się Festyn rodzinny "Wielkanocne poszukiwania jaj". Został on zorganizowany przez Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Wsi oraz Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Wojcieszycach.  Z tej okazji spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, aby bawić się we wspólnym gronie.

Na początku imprezy rozstrzygnięty został szkolny konkurs „Na najbardziej zakręconego barana”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

W dalszej części można było podziwiać przedstawienia o wielkanocnej tematyce przygotowane przez uczniów klas II-III oraz IV-VI.

6

 

 
Można było również kupić piękne stroiki oraz zakosztować ciast upieczonych przez wielu ochotników - za które bardzo dziękujemy każdemu z osobna! Ponadto dzieci nie ominęło poszukiwały jaj! Odbyły się również potyczki rodzinne. Nasza impreza z jajem w roli głównej okazała się fantastycznym spotkaniem!

 

 

 

 

 

                                      

 

Mistrzowie recytacji

23 lutego dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XXIII Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim PEGAZIK (eliminacje powiatowe). Byli to Hubert Sztac z klasy szóstej oraz Julia Tomaszkiewicz z klasy czwartej. Obojgu serdecznie gratulujemy. Jednakże szczególne uznanie należy się Julii, ponieważ to ona oczarowała jury swoją recytacją wiersza pt. „Kawoszka” Jakuba Przebindowskiego i została nagrodzona drugim miejscem w konkursie.

Życzymy naszej koleżance dalszych sukcesów na wojewódzkim konkursie, który już  niedługo przed nią.

 

Biathlon

Dnia 13 lutego garstka uczniów z naszej szkoły udała się na zawody z Biathlonu odbywające sie w Jakuszycach, na Polanie Jakuszyckiej. Biathlon, jest to jedna z najpopularniejszych zimowych dziedzin sportu. Jest ona połączeniem narciarstwa biegowego wraz z strzelaniem. Uczestnicy musieli przebiec 3 km i strzelać na dwóch stacjach z karabinami laserowymi. Maksymalnie można było trafić 10 strzałów, jeden błędny strzał, to dwadzieścia sekund karnych. Uczniowie z naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, obudził się w nas duch sportu, który zachęcił uczniów do uczestnictwa w następnych zawodach z tej dziedziny.

 

 

 

Wyjazd do kina

Dnia 7 lutego 2018 roku klasy 4-6 wybrały się na wycieczkę szkolną do kina na film pt.: ,,Cudowny Chłopak”. Seans opowiadał o odmienności, dyskryminacji i koleżeństwie. Główny bohater uczy się w domu, gdzie jego nauczycielką jest mama. W swoim życiu przeszedł 27 operacji, przez to jego twarz jest cała w bliznach. Pewnego dnia ma iść do 4 klasy, co jest dla niego strasznym przeżyciem, ponieważ obawia się, że nikt nie będzie tolerować jego odmienności i niestety tak też się dzieje. Na szczęście znajduje sobie jednego kolegę i powoli przekonuje do siebie resztę szkoły.  Wszystkim uczniom, biorącym udział w wycieczce, film bardzo się spodobał i mam nadzieję, że uświadomił im potrzebę bycia tolerancyjnym i wrażliwym na cierpienie innych.

 

 

 

Aktywne ferie

Drugi tydzień ferii w naszej szkole upłynął bardzo aktywnie i „smacznie”. Chętni uczniowie brali udział w różnego typu zajęciach zorganizowanych przez panią dyrektor oraz wielkiej pomocy nauczycieli.

W poniedziałek członkowie samorządu uczniowskiego pojechali do Jeleniej Góry na kręgle.

W mroźny wtorek kolejny wyjazd na łyżwy.

Z kolei w środę na świetlicy wiejskiej w Wojcieszycach uczniowie mogli się wykazać zdolnościami kulinarnymi przygotowując przepyszne potrawy, takie jak: frytki, nugetsy,  sałatki, prawdziwe amerykańskie pancaces a na deser przepyszne sałatki owocowe. Bawiliśmy się przy tym pysznie!

Natomiast w czwartek z pomocą Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojcieszycach, której bardzo dziękujemy, odbyły się Turniej Gier i Zabaw.

W piątek kolejny wyjazd do Jeleniej Góry na „Disco Wrotki”. Szkoda, że tak szybko nam minął ten tydzień, który niewątpliwie był spędzony bardzo aktywnie i udowodnił, iż w szkole można się dobrze bawić!

 

 

 

THE ENGLISH WEEK - TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

“Granice mojego języka są granicami mojego świata.” – Ludwig Wittgenstein

 

W naszej szkole wszyscy uczniowie uczą się języka angielskiego. Znajomość języka angielskiego jest dziś bardzo ważna, jest on bez wątpienia numerem jeden na świecie pod względem popularności. Znając język angielski możemy podróżować po całym świecie bez obawy, że nie będziemy umieli się porozumieć. W dniach od 8 do 12 stycznia w naszej szkole zorganizowany został Tydzień Języka Angielskiego, którego głównym celem było propagowanie nauki języka oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą, historią i geografią krajów anglojęzycznych. Przez cały tydzień uczniowie klas I - VI mieli okazję do zaprezentowanie swojej wiedzy oraz umiejętności językowych, plastycznych jak również aktorskich. Tydzień Języka Angielskiego rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnych na temat krajów anglojęzycznych przygotowanych przez uczniów klasy V i VI, następnie każda klasa losowała kraj, który reprezentowała podczas Tygodnia Języka Angielskiego. Klasa I wylosowała Kanadę, klasa II Walię, klasa III Szkocję, klasa IV reprezentowała Anglię, klasa V Irlandię Północną natomiast klasa VI wylosowała Republikę Południowej Afryki. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie flagi oraz gazetki na temat wylosowanego kraju. Flagi zdobiły drzwi klas, wszystkie pomieszczenia w szkole były nazwane w języku angielskim. Uczniowie w czasie lekcji języka angielskiego oglądali filmy edukacyjne na temat kultury krajów anglojęzycznych następnie rozwiązywali quizy i łamigłówki dotyczące filmu. Podczas całego tygodnia wszystkie klasy otrzymywały zadania grupowe do wykonania w czasie przerw. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili również Szkolne Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, w którym mogli podziwiać znane osobistości ze świata muzyki, filmu czy sportu oraz członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Ponadto, uczniowie klas I- III wzięli udział w konkursie plastyczno - językowym MY PICTURE DICTIONARY, w którym przygotowali słowniczki obrazkowe w języku angielskim, natomiast tematem konkursu uczniów klas IV - VI były symbole Zjednoczonego Królestwa SYMBOLS OF THE UNITED KINGDOM. Wszystkie przygotowane przez uczniów prace zdobiły korytarz szkolny. Klasa III i IV mogła również zaprezentować swoje umiejętności językowe w szkolnym konkursie literowania w języku angielskim SPELLING MASTER. Ponieważ poziom konkursu był wysoki i wyrównany komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu trzech pierwszych miejsc. Tydzień Języka Angielskiego zakończył się przedstawieniem pt "Little Red Riding Hood" ("Czerwony Kapturek") w wykonaniu uczniów zajęć uzdalniających z języka angielskiego. Występom towarzyszyła bardzo dobra zabawa, a uczniowie po raz kolejny przekonali się, że warto a nawet należy znać język obcy. Tydzień Języka Angielskiego cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i był okazją do rozwijania ich zdolności językowych. Pani Joanna Kuczewska, nauczycielka języka angielskiego bardzo dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom  oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu Tygodnia Języka Angielskiego.

Laureatami konkursów zostali:

MY PICTURE DICTIONARY

I miejsce - Patryk Górka kl. III

II miejsce - Mariusz Janikowski kl. II

III miejsce - Paweł Gradkowski kl. II

Wyróżnienie: Mateusz Skąpski kl. I

SYMBOLS OF THE UNITED KINGDOM

I miejsce - Szymon Adamczyk kl. V

II miejsce - Krzysztof Karnasiewicz kl. IV

III miejsce - Bianka Warchoł kl. IV

Wyróżnienie: Jan Stępień kl. IV, Aleksandra Tracz kl. IV, Grzegorz Czerwiński kl. VI

SPELLING MASTER

I miejsce - Aleksandra Tracz kl. IV

I miejsce - Zuzia Maślanka kl. III

I miejsce - Patryk Górka kl. III

Wyróżnienie: Oliwia Nowak kl. IV

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo.

 

 

 

III POWIATOWY KONKURS

KOLĘD I PASTORAŁEK

"HEJ KOLĘDĄ, KOLĘDA ..."

 

 

Przedświąteczny wyjazd do fabryki bombek

Vitbis” w Złotoryi

W dniach 20-21 uczniowie naszej szkoły odwiedzili fabrykę bombek „Vitbis” w Złotoryi. Była to niezapomniana wizyta, zwłaszcza, że niebawem czekają nas Święta Bożego Narodzenia. W tym niezwykłym miejscu nie tylko mogliśmy podziwiać przepiękne ręcznie robione ozdoby choinkowe, ale byliśmy świadkami ich produkcji oraz sami dekorowaliśmy swoje bombki podczas warsztatów. Do domu wróciliśmy w świątecznych nastrojach z pięknymi dekoracjami na nasze drzewka.

Rodzinny wyjazd do Wrocławia

21 listopada odbył się jak każdego roku „Rodzinny Wyjazd” dzieci z rodzicami, oraz nauczycieli naszej szkoły. Pojechaliśmy na zorganizowany przez Agencję „Magart” premierowym pokaz przedstawienia, znanej z występów na całym świecie, jedynej w swoim rodzaju MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentował fantastyczne, baśniowe, widowisko dla dzieci, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”

Była to premiera tego spektaklu we Wrocławiu, a na uwagę w nim zasługuje: doskonała i oryginalna warstwa muzyczna – opracowana przez Olgę Kondraszową, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie – bogata warstwa scenograficzna, a zwłaszcza wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.

Po spektaklu, pojechaliśmy na „małe co nieco” w McDonald’s, w autobusie czekały na nas słodkości pozostawione przez pomocników Świętego Mikołaja.

Był to fantastyczny czas spędzony w miłej rodzinnej atmosferze, za którą dziękujemy dzieciom i rodzicom.

 

 

Festiwal zdrowej żywności

 

20 listopada 2017 r. w Szkole im. Jana Pawła II w Wojcieszycach odbył się „Festiwal Zdrowej Żywności”.  Była to kolejna edycja tej imprezy, mającej na celu propagowania postawy prozdrowotnej i świadomego odżywiania się.           
W tym roku przedszkolaki wraz z uczniami naszej szkoły miały możliwość odbycia kulinarnej podróży po smakach wielorakiej kuchni i kultury europejskiej.
Rodzice wraz z dziećmi z klas I-VI  przygotowali stoiska ze smakołykami z różnych krańców Europy. I tak na talerzach można było znaleźć przysmaki z Niemiec, Włoch, Czech, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Pięknie udekorowane stoły uginały się od różnorodnych potraw, przekąsek, zdrowych soków i lemoniady. Każdy mógł znaleźć coś pysznego do posmakowania!
Każda klasa podczas krótkich prezentacji miała możliwość przybliżenia widowni różnych ciekawostek związanych z tradycjami kulinarnymi występującymi w danym kraju.
Podczas Festiwalu Zdrowej Żywności wszyscy dobrze się bawili. Dzieci z oddziałów przedszkolnych bez większej tremy zaśpiewały piosenkę w języku ukraińskim, a uczniowie z klasy czwartej zaprezentowali widowni inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”.
Impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy i wsparcia ze strony rodziców, jak i kadry naszej szkoły. Raz jeszcze za pomoc wszystkim pięknie dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym „Festiwalu Zdrowej Żywności”!

 

 

Akademia z okazji 11 Listopada -

Narodowe Święto Niepodległości

 

W dniu 10 listopada 2017 roku w SP w Wojcieszycach odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W patriotycznych obchodach tego święta oprócz uczniów i grona pedagogicznego szkoły wzięła udział wójt gminy – Stara Kamienica, Pani Zofia Świątek i inni pracownicy, radni, mieszkańcy Wojcieszyc oraz nasz gość specjalny - Pani Regina Fraj (obecnie ponad 90 – letnia kobieta uczennica szkoły lat Józefa Piłsudskiego ).

Goście przy wejściu otrzymywali kotyliony oraz kartkę z „Kuriera Polskiego” z dnia 11 listopada 1918 roku z informacjami o niepodległej Polsce. Program uroczystego apelu był składanką muzyczno – słowną obejmująca wiersze, treści historyczne i śpiew chóru począwszy  od roku 1794 (przysięga Kościuszki) do roku 1918. Akademii towarzyszyła bardzo wymowna dekoracja w barwach biało - czerwonych, tablice eksponujące najważniejsze postacie tego okresu, prace plastyczne dzieci związane z orłem białym  i legendami o początkach państwa polskiego wykonane na konkursy plastyczne. W tle towarzyszyła prezentacja multimedialna obejmująca obrazem to, co było przekazywane słowem i śpiewem.     Program artystyczny trwał około godziny i obejmował również wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okresu I wojny światowej. Pani Regina recytowała z pamięci dwa wiersze o Józefie Piłsudskim oraz odpowiadała na pytania dzieci. Niejednej osobie wycisnęła z oczu łzę wzruszenia. Czekamy na 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

DEN - Dzień Papieski - Pasowanie na ucznia!

16.10.2017 r. w Szkole Podstawowej w Wojcieszycach obchodziliśmy potrójne święto, a były to obchody: Dnia Papieskiego, Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie uczniów klasy pierwszej. Także i w tym roku uczniowie mogli pochwalić się niezwykłymi talentami wokalnymi i aktorskimi podczas przygotowanego apelu. Pierwszaki, choć trochę wystraszone, nie ustępowały umiejętnościami scenicznymi swoim starszym kolegom.

Na uwagę zasługuje przygotowana przez pana Amadeusza Jackiewicza prezentacja, która była zgrabnym skrótem wiadomości informujących o wyborze Karola Wojtyły na papieża. W roli prezentera mogliśmy zobaczyć Oliwera Szumińskiego, ucznia klasy szóstej. Całości dopełniły zaśpiewane przez uczniów piosenki.

Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności, było również dużo ciepłych słów od dyrekcji.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA!

Jak co roku w szkole odbył się festyn "Święto Pieczonego Ziemniaka!" Tym razem dopisała Nam pogoda! Działo się wiele! Spotkanie z policjantem, ognisko ze strażakami! Loteria, mnóstwo pysznego jedzonka! Rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej najeżonego zwierza, oraz wiele innych atrakcji. Wata cukrowa, występy uczniów i konkursy dla rodziców!

Szkolny Konkurs Recytatorski 0-III

W dniu 29 września 2017r. w Naszej Szkole odbył się konkurs recytatorski.

Do Gminnego Konkursu zakwalifikowali się:
z grupy 5/6 latków:
I miejsce - Nikola Świątek
II miejsce - Maja Sikorska

z klasy I:
I miejsce - Lena Jagodzińska
II miejsce - Mateusz Skąpski

z klasy II
I miejsce - Maria Kharchuk
II miejsce - Aleksandra Sopinka

z klasy III
I miejsce - Patryk Górka
II miejsce - Julia Kwiatkowska

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas etapu Gminnego!

 

 

Dzień Tabliczki Mnożenia

 

29.09.2017 w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nad całą akcją czuwała pani Katarzyna Jasińska. Jak co roku nasi uczniowie, nauczyciele oraz odwiedzający rodzice mogli spróbować swoich sił w mnożeniu i dzieleniu. Jednym szło bardzo dobrze, inni nieźle się namęczyli nad przygotowanymi przez panią Jasińską zadaniami. Jednakże dla wszystkich to była dobra zabawa i nietypowa lekcja matematyki.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 20 września 2017 roku w naszym przedszkolu po raz pierwszy odbył się Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji pani dyrektor Katarzyna Geremek przywitała wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami oraz złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia.

Na tę wyjątkową uroczystość przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dzieci odwiedziła myszka Jerry oraz osiołek. Nie zabrakło radości, uśmiechu, piosenek i zabawy oraz słodkiego poczęstunku. Na koniec, każdy przedszkolak został obdarowany prezentem. Jednak największą atrakcją okazała się być piniata, która kryła w swoim środku mnóstwo słodkich skarbów.

Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia.

DominikaTomaszkiewicz

Klasy IV-VI powędrowały zwiedzić Zamek Chojnik!

Dnia 19.09.2017 roku, klasy czwarta, piata l i szósta, wzięły udział w wycieczce na zamek Chojnik. Czekając na przyjazd autokaru, wszyscy wesoło rozmawiali, było bardzo przyjemnie. Autokar zatrzymał się na parkingu przed wejściem do Karkonoskiego Parku Narodowego. Przez chwilę, nasi opiekunowie, zastanawiali się, którym szlakiem pójdziemy. Wybraliśmy czarny szlak, który wiódł w górę. Maszerując, obserwowaliśmy piękno otaczającej nas przyrody. Przejście przez Skalnego Grzyba było dość trudne, jednak, ale wszystkim dobrze poszło. Dalej pokonywaliśmy skalne schody, szliśmy cały czas pod górę. Wreszcie dotarliśmy! Na zamkowym placu, mieliśmy możliwość wysłuchania legendy związanej z tym miejscem, po czym wspinaliśmy się na wieżę, z której rozpościerały się przecudne widoki. Na dół zeszliśmy pełni wrażeń, czerwonym szlakiem. Byłam szczęśliwa.  Wycieczka była bardzo udana i nauczyła nas miłości do naszej małej ojczyzny.

Julia Tomaszkiewicz, kl. 4

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Dnia 18 września uczniowie i przedszkolaki posprzątali teren wokół szkoły oraz teren Wojcieszyc. Rozpoczęli od porannego apelu, na którym Pani Dyrektor rozdała worki na śmieci i rękawiczki oraz wyznaczyła każdej klasie rewiry, które uczniowie mieli doprowadzić do porządku. Klasy 1-4 poszły w dolną część Wojcieszyc, a klasy 5- 6 w górną. Każda z klas przeszła około 2 kilometrów.  Okazało się, że jest dużo do zrobienia, worki zapełniały się bardzo szybko. Wszędzie zrobiło się czysto i estetycznie. Mamy nadzieję, że pozostanie tak na dłużej. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie, którym bardzo podobała się taka forma zajęć lekcyjnych.

Igor Świątek, kl. 6


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


04.09.2017r. po cudownych dwóch miesiącach delektowania się latem, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wojcieszycach spotkali się w świetlicy wiejskiej, aby zainaugurować nowy rok szkolny. Pani dyrektor, Katarzyna Geremek, serdecznie przywitała wszystkich przybyłych oraz życzyła sukcesów i wytrwałości wszystkim, uczniom. Dowiedzieliśmy się również, że i ten rok szkolny będzie dla nas bardzo ciekawy. Możemy się spodziewać wielu konkursów, uroczystości oraz zadań, które z pewnością każdego zainspirują do pracy.Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+

WE WILL SPEAK ENGLISH – mobilność kadry edukacji szkolnej

 

Gmina Stara Kamienica w okresie wakacji 2017r. zapewniła kadrze oświaty możliwość korzystania w pełni z możliwości rozwoju osobistego i zawodowego oraz uczenia się. Uczestnikami projektu „We will speak English” było 30 nauczycieli z Gminy Stara Kamienica, którzy w ramach zdobywania nowych kwalifikacji metodycznych wzięli udział w dwutygodniowym szkoleniu zagranicznym w Wielskiej Brytanii.

Mobilność odbyła się w dwóch terminach dla dwóch grup: 18 nauczycieli: 02.07.2017 – 15.07.2017 oraz 12 nauczycieli: 30.07.2017 – 12.08.2017, w siedzibie szkoły Avalon School of English w Londynie.

Moglibyśmy zapytać się po co to wszystko? Gmina, dzięki mobilności nauczycieli, pomogła poprawić ich kwalifikacje i umiejętności językowe w celu podniesienia jakości pracy. Doskonalenia wymagają umiejętności komunikacyjne w zakresie posługiwania się językiem angielskim na co dzień oraz w zakresie słownictwa związanego z edukacją i otaczającą nas rzeczywistością. Wskazane więc było poszerzenie wiadomości i umiejętności kadry pedagogicznej o nowe metody i formy pracy. Ponieważ językiem komunikacji podczas mobilności był głównie język angielski, kurs który został zrealizowany pozwolił na usprawnienie komunikacji.

Zarówno Gmina jak i szkoły chcą żeby placówki stały się otwartymi na adaptację nowych narzędzi i metod nauczania. Nauczyciele, dzięki mobilności, skorzystali z nauki języka angielskiego, ale również mogli zdobyć nowe kwalifikacje metodyczne i kompetencje  w  zakresie języka  angielskiego wg metody Avalon Direct English (ADE). Metoda ta to najszybszy i najskuteczniejszy sposób nauki języka angielskiego w oparciu o nowoczesne słownictwo. Metoda ta - wspomagana przez jasny przekaz zasad gramatycznych i wykorzystanie praktycznego, codziennego słownictwa - gwarantuje szybką i łatwą naukę komunikowania się w języku angielskim. Metoda ADE zachowuje naturalne 4 etapy, których prawidłowa kolejność stosowania ma ogromne znaczenie w nauce języka obcego. Metoda ta może być stosowana w nauczaniu innych przedmiotów w szkole. Metoda ADE jest metodą powtórkową, dzięki czemu mamy pewność, że uczeń w trakcie lekcji zapamięta wiedzę przekazywaną przez nauczyciela.

                Dodatkowym atutem mobilności-pobytu na szkoleniu w Wielkiej Brytanii była możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języka angielskiego w życiu codziennym, a doskonała lokalizacja zakwaterowania gwarantowała uczestnikom projektu nieograniczony dostęp do głównych atrakcji turystycznych i kulturalnych Londynu.

                Na zakończenie kursu uczestnicy przystąpili do egzaminu oraz otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie stażu w Avalon School of English.

                Przebywając w specjalistycznej instytucji szkoleniowej, uczestnicy projektu przede wszystkim udoskonalili swoją znajomość języka angielskiego i polepszyli zdolności komunikacyjne, oraz stali się bardziej otwarci na wdrażanie innowacyjnych metod nauczania. Kompleksowe poznanie metody Avalon Direct English, systemu jej wdrażania oraz materiałów edukacyjnych wzbogaciło warsztat pracy uczestników i umożliwiło im dokonania weryfikacji dotychczas stosowanych metod nauczania języka obcego. Mogą oni teraz ukierunkować swoje działania na kontynuację samokształcenia w metodzie Avalon Direct English, oraz promowanie metody w środowisku nauczycieli. Przy korzyściach wynikających z udziału w projekcie należy również wspomnieć o pobudzeniu potrzeby ciągłego dokształcania się i doskonalenia znajomości języka, poszerzania wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania różnorodnych metod nauczania, jak również o zwiększonej mobilności zawodowej.

              

 

 


Archiwum wiadomości  2011/2012

Archiwum wiadomości  2012/2013


Archiwum wiadomości  2013/2014

Archiwum wiadomości  2014/2015

Archiwum wiadomości  2015/2016

Archiwum wiadomości  2016/2017

Archiwum wiadomości  2017/2018

Archiwum wiadomości  2018/2019

Archiwum wiadomości  2019/2020