ARCHIWUM WIADOMOŚCI

ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 

Strona główna

 

 

W dniu 17 czerwca uczniowie klasy III i klas IV-VI uczestniczyli w żywej lekcji historii. Zajęcia odbyły się pod hasłem „I ty możesz zostać rycerzem”. Poprowadzone  były przez panów, którzy wcielili się w postacie rycerzy średniowiecznych. Przebrani w „stroje” rycerzy prezentowali broń, sztukę walki oraz bardzo ciekawie opowiadali o czasach średniowiecznych. Uczniowie mogli brać udział w konkursach m.in. śmiałkowie dźwigali miecz ważący ok. 5 kg, walczyli z rycerzem krzyżackim, odbierali karę w dybach oraz byli pasowani na rycerzy. Takie przeżycie na pewno dłużej pozostanie w pamięci niż lekcja historii w klasie.

nauczyciel historii: Katarzyna Jasińska

12 czerwca 2015r. wyróżniona grupa przedszkolaków i uczniów w konkursie plastycznym "Czyste Karkonosze", wzięła udział w uroczystym festynie finałowym w Bukowcu. Monika Filipiak z gr.5,6-latków zdobyła III miejsce w grupach przedszkolnych naszego regionu. Gratulujemy :)

Lena Jagodzińska, Patryk Górka, Julia Kopcik, Julia Kwiatkowska, Amelia Wantuch i Paula Dynia, otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy :)

Prace można było podziwiać na wystawie plenerowej. Na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji, np.: przejażdżka bryczką, malowanie na szkle, dmuchany zamek, warsztaty plastyczne, udział w pokazie mody ekologicznej, czy najsmaczniejsza-wata cukrowa. Każdy uczestnik wrócił z dyplomem i upominkiem. Zmęczeni ale szczęśliwi. Szkoła otrzymała pojemnik do segregacji śmieci i na zużyte baterie. Zbierajmy więc wszyscy baterie i pomóżmy naszej szkole za rok zdobyć nagrodę w tej kategorii.

Gminna Olimpiada klas III

W dniu 22 maja w Szkole Podstawowej w Wojcieszycach odbyła się Olimpiada Trzecioklasistów. Wzięło w niej udział 18 dzieci ze szkół  - Barcinek, Kopaniec i Wojcieszyce. Olimpiada trwała około trzech godzin lekcyjnych. Najlepsi – wybrani uczniowie z klas trzecich zmagali się z zadaniami konkursowymi  z trzech edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Najpierw  pisali dyktando ortograficzne o księciu Jerzym, który bardzo kochał przyrodę. Następnie przez godzinę zmagali się z interdyscypilnarnym testem sprawdzającym czytanie ze zrozumieniem, gramatykę, umiejętności matematyczne i przyrodnicze. Uczniowie mogli zdobyć max 110 pkt. Niestety nikt takiej punktacji nie otrzymał, ale najlepsza wynosiła ponad 90 pkt. Mali olimpijczycy zostali ugoszczeni „kolorowym śniadaniem” przygotowanym z pieniędzy Rady Rodziców oraz ciastem upieczonym przez rodziców naszych uczniów. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Stara Kamienica. Oto jak przedstawiają się wyniki:

Indywidualnie:   

I miejsce -  Karol Marcinek - SP Barcinek

II miejsce – Hubert Sztac –     SP  Wojcieszyce

III miejsce -  Jakub Jakubowski -  SP Barcinek

Grupowo:

I miejsce – SP Barcinek

II miejsce – SP Kopaniec

III miejsce – SP Wojcieszyce

                                                                                organizator: Katarzyna Jasińska

Szkolny Konkurs Historyczny

W dniu 25 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Historyczny „Od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego”. Wzięło w nim udział 17 chętnych uczniów klasy V i VI. Do rozwiązania uczniowie mieli 20 pytań zamkniętych z zakresu dynastii Piastów. Zwycięzcą Konkursu jest Kacper Lendzion z klasy V, otrzymał 16 pkt, natomiast dwaj uczniowie z klasy VI: Dominik Filipiuk i Piotr Krysiński zdobyli po 15 pkt. Chłopcy otrzymają dyplomy i nagrody książkowe, które wręczone będą w dniu 3 czerwca na obchodach Dnia Rodziny.

                                                                                      Organizator: Katarzyna Jasińska


20 maja 2015 r. odbył się Konkurs dla przedszkolaków - "Świat bajek". Dzieci miały okazję utrwalić wiadomości na temat bajkowych postaci, czarodziejskich rekwizytów i muzyki. Wykazały się bardzo dobrą znajomością bajek czytanych jak i kinowych. Wszyscy okazali się zwycięzcami :)


Wizyta ks. Biskupa w naszej szkole

14 maja 2015 powitaliśmy w progach naszej szkoły dostojnego gościa, Jego Ekscelencję ks. Biskupa Marka Mendyka

Uroczystość  spotkania otworzyła Pani dyrektor Katarzyna Geremek, serdecznie witając czcigodnego gościa w imieniu całej społeczności szkolnej. Następnie słowa powitania wygłosili przedstawiciele samorządu szkolnego, wręczając ks. Biskupowi drobny upominek. Uczniowie w swoim wystąpieniu starali się pokazać, że wychowanie w naszej  placówce jest realizowane zgodnie z chrześcijańskimi zasadami.

Na zakończenie wizytacji Jego Ekscelencja ks. Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Było to wyjątkowe i niezwykłe wydarzenie w życiu naszej szkoły.

Zajęcia z Zakresu Pierwszej Pomocy

13.05.2015 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie poprowadziły dwie uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu, które uczęszczają do klasy o profilu ratownictwo medyczne. Dodatkowo mogliśmy gościć pana Piotra Grychowskiego, ratownika WOPR-u.
Przyszłe ratowniczki pokazały nam, co robić w przypadkach utraty przytomności. Natomiast pan Piotr omówił zasady bezpieczeństwa nad woda i wodzie.

Dzieci wykazały podczas szkolenia duże zaangażowanie. Efektem przeprowadzonego szkolenia było z pewnością rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania tematem jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Wycieczka do Bukowca

11 maja 2015,  grupa uczniów z klas IV – VI oraz II wzięła udział w wycieczce do Pałacu Bukowiec. Wyjazd odbył się w ramach współpracy ze Związkiem Gmin Karkonoskich i realizacji programu „Edukacja Ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich – Czyste Karkonosze”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, w czasie których poznali   historię zabytkowych obiektów na terenie parku. Po ścieżkach edukacyjnych kompleksu pałacowo – parkowego oprowadzał nas przewodnik, opisując jego romantyczną historię. Tego dnia pogoda szczególnie nam dopisała, mogliśmy więc podziwiać przepiękne górskie widoki z wieży widokowej. Na zakończenie wycieczki mogliśmy posilić się samodzielnie upieczonymi w ognisku kiełbaskami. 

 

Z wizytą w Książnicy Karkonoskiej

W dniu 4 maja razem z klasą I zwiedzaliśmy Książnicę Karkonoską. Pani bibliotekarka oprowadziła nas po wszystkich piętrach biblioteki. Pokazała nam działy dla dzieci i dorosłych, dział książki mówionej, czytelnię oraz nowo powstałą winylownię. Ciekawy był również magazyn, w którym znajdowały się stare książki czasopisma. W Książnicy Karkonoskiej znajduje się ponad milion książek i czasopism.

Klasa II

Wizyta 3,4-latków w bibliotece

Książki powinny towarzyszyć naszym Milusińskim już od najmłodszych lat.  Bezpośredni kontakt z tak magicznym miejscem, jakim jest biblioteka, pozwoli rozbudzić wyobraźnię i zachęcić do zapoznania się ze światem książek. 
Nasze maluchy z wielkim skupieniem i zainteresowaniem zwiedzały bibliotekę. Z dużym zaciekawieniem przyglądały się wielkim regałom, na których znajdowały się przeróżne publikacje. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób wypożycza się książki, a także czym zajmuje się na co dzień Pani Bibliotekarka. 
Dużą radością dla przedszkolaków było obcowanie z wielkimi, kolorowymi książkami, a także odczytanie przez Panią Bibliotekarkę fragmentu bajki – za co serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty w bibliotece grupy przedszkolaków 3 i 4-latków.Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem obchodów tego dnia jest promowanie postaw ekologicznych w całym społeczeństwie, szczególnie wśród uczniów. Należy uświadomić wszystkim mieszkańcom naszej planety, jak ważna jest dla naszego zdrowego życia - jej ochrona. 

Odbyła się olimpiada ekologiczna. Zostały przygotowane transparenty promujące ochronę środowiska. Uczniowie naszej szkoły przygotowali również wystawę prac plastycznych zachęcających do dbania o naszą Ziemię. Z różnorodnych odpadów przygotowali elementy dekoracyjne do swoich ubrań. Wśród nich znalazły się m. in. korale , kapelusze, torebki, krawaty, bransolety, spódnice, kokardki… Wszyscy świetnie się bawili prezentując swoje prace oraz podziwiając pomysłowość kolegów.

„Wyprawa czarownic” - wyjazd do teatru

Doskonały urozmaiceniem zajęć z języka polskiego okazał się wyjazd do Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, który odbył się 21. 04. 2015 r. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV – VI.  Na scenie studyjnej mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „Wyprawa czarownic”. Spektakl ten jest adaptacją jednej z powieści T. Pratchetta.

W podróż pełną magii i humoru zabrały nas tytułowe czarownice, które za sprawą swoich zaklęć starały się naprawiać zakończenia znanych nam baśni.

Miejmy nadzieję, że dla wielu uczniów wyjazd ten będzie początkiem ich przygody z teatrem.

Festyn „Wielkanocne obyczaje”

W sobotę 28 marca 2015r. odbył się kolejny festyn wielkanocny, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Akademia Rozwoju Wsi” oraz Szkołę Podstawowa im. Jana Pawła II w Wojcieszycach. Mimo braku słońca nasze spotkanie wielkanocne buchało wiosną, kolorem, uśmiechem dzieci i dorosłych oraz zapachem świątecznego żurku. Stroiki, ozdoby wielkanocne oraz świąteczne wypieki przygotowały panie ze stowarzyszenia, podczas spotkań w Świetlicy Wiejskiej
w Wojcieszycach. Nie mogło zabraknąć oczywiście tradycji tego spotkania, czyli  Wielkanocnego Poszukiwania Jaj oraz potyczek rodzinnych, które wywołały wśród wszystkich przybyłych na nasz festyn dużo uśmiechu. Na festyn przybyło dużo mieszkańców Wojcieszyc, byli również nasi radni jak również sołtys wsi. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem podziwiali świąteczne występy uczniów szkoły. Impreza została sfinansowana ze środków gminy Stara Kamienica, stowarzyszenia „Akademia Rozwoju Wsi” oraz rady rodziców SP w Wojcieszycach.

Przyszła do nas wiosna!

20.03.2015 r. uczniowie Szkoły  Podstawowej w Wojcieszycach powitali nadejście wiosny.

Wszystkie dzieci tego dnia przybyły we wcześniej ustalonych kolorowych strojach.

Każda klasa miała również ze sobą transparenty z hasłami żegnającymi zimę.

W radosnych i wiosennych nastrojach udaliśmy się do sołtysa Wojcieszyc  w barwnym korowodzie. Przy dźwiękach piosenek i okrzykach uczniowie przeszli przez Wojcieszyce, ogłaszając nadejście wiosny.

Spalenie marzanny dało nam pewność, że zima nie powróci. Całą imprezę zakończyliśmy na boisku szkolnym przy pierwszym tego roku ognisku. Warto dodać, że niezwykłości i tajemniczości całej uroczystości dodało zaćmienie słońca, które tego dnia miało miejsce.

Ten wyjątkowy dzień sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.

W dniu 13 marca uczniowie SP w Wojcieszycach po raz kolejny odwiedzili Castoramę, tym razem były to klasy III i IV. Uczniowie skorzystali z nieodpłatnych zajęć pod wspólnym tytułem „Majsterkowo”.  Warsztaty były przygotowane przez pracownika firmy.  Z różnego rodzaju materiałów plastycznych: tektury, kolorowej tapety, tasiemek uczniowie ozdabiali plastykowe doniczki, w których później zasiali wybraną roślinkę.

Zajęcia były ciekawe, a każdy uczestnik warsztatów otrzymał symboliczny prezent oraz dyplom uczestnictwa w warsztatach. Dla uczniów był przygotowany również słodki poczęstunek.

Dziękujemy firmie za ciekawą ofertę skierowaną dla dzieci.

 

XI Regionalny Konkurs Przyrodniczo- Krajoznawczy Edukacji Wczesnoszkolnej dla klasy III odbył się w naszej szkole w dniu 10 marca. Uczniowie klasy III SP w Wojcieszycach przygotowywali się do konkursu uczestnicząc w zajęciach koła przyrodniczego  od początku roku szkolnego 2014. We wtorek zmierzyli się  ze swoją wiedzą i umiejętnościami przyrodniczymi. Test konkursowy pisali niepełną  godzinę. Pytania były bardzo trudne i znacznie wykraczały poza poziom klasy III. Jednak uczniowie poradzili sobie z takim wyzwaniem. Była to I – szkolna część konkursu, do następnej zakwalifikowali się dwaj uczniowie Hubert i Igor. W dniu 10 kwietnia pojadą zmierzyć się z kolejnym etapem konkursu. Do tej pory czeka ich ciężka praca- przyswajanie kolejnych wiadomości przyrodniczych. Życzymy im powodzenia!

Opiekun koła przyrodniczego Katarzyna Jasińska

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS IV-VI

3 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wojcieszycach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski.

Głównym celem konkursu było utrwalenie znajomości zasad ortograficznych oraz doskonalenie umiejętności ich wykorzystania w praktyce.

Uczestników i towarzyszących im nauczycieli powitała dyrektor szkoły Katarzyna Geremek. W szranki stanęło 18 uczniów ze szkoły w Kopańcu, Barcinku i oczywiście Wojcieszyc. Dzieci pisały dyktando oraz rozwiązywały test – po napisaniu którego, miały czas na relaks i poczęstunek.

Wyniki Gminnego Konkursu Ortograficznego przedstawiają się następująco:

I miejsce i tytuł Mistrza OrtografiiKacper Ledzion (SP w Wojcieszycach)
II miejscePiotr Krysiński (SP w Wojcieszycach)
III miejsce Anastazja Stefańczyk (SP w Barcinku)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Stara Kamienica.

 

Zawitał do nas Amor

Trzynastego  w  piątek kojarzony jest zawsze z dniem pechowym i przynoszącym same kłopoty, ale piątek 13 lutego 2015 roku był dniem bardzo wesołym. W SP w Wojcieszycach odbyła się zabawa z okazji święta zakochanych. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce. Dodatkową atrakcją była przygotowana przez zespół teatralny parodia „Randki w ciemno”. Zgodnie ze szkolnym obyczajem działała również poczta walentynkowa. Po dyskotece niektórzy byli zmartwieni, że walentynki są raz w roku, bo chcieliby otrzymywać walentynkowe kartki codziennie.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 13.02.2014r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Był to dzień wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy zorganizowały go oddziały przedszkolne oraz klasy I – III. W tym dniu odbył się również bal karnawałowy, dlatego też dzieci były przebrane w różnego rodzaju stroje. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor składając najserdeczniejsze życzenia przybyłym gościom. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali część artystyczną. Głośne brawa mogły świadczyć, że przygotowana część artystyczna bardzo się podobała. Wszyscy dziadkowie dostali również drobne upominki przygotowane przez swoich wnuków. Na koniec wszyscy razem bawili się przy skocznych dźwiękach muzyki. Zabawa była udana i już czekamy na następny rok.

Alicja i Karolina Kowalik

Dnia 14 stycznia uczniowie klas IV – VI wraz  z wychowawcami pojechali do kina Lot na długo oczekiwany film pt. „Hobbit. Bitwa Pięciu Armii”.

Seans trwał ponad 3 godziny i chociaż było dużo problemów technicznych, takich jak brak głosu, zacinanie się filmu i wiele innych wyszliśmy zachwyceni filmem. Efekty specjalne przeszły wszelkie nasze oczekiwania. To opowieść pełna niezwykłych wydarzeń
i magicznych postaci, przedstawiająca odwieczną walkę dobra ze złem.

Podobał nam się film, na wszystkich wywarł ogromne wrażenie. Szkoda, że to już ostatnia część niezwykłej przygody. Mamy nadzieję, że będziemy mogli częściej wyjeżdżać do kina, na inne ciekawe produkcje.

 Piotr Krysiński klasa VI

 

Castorama organizuje cykl nieodpłatnych zajęć dla dzieci, pod wspólnym tytułem „Majsterkowo”. Najmłodsi mogą uczestniczyć w różnych warsztatach, przygotowanych przez pracowników firmy.

W dniu 6 lutego uczniowie I i II klasy uczestniczyli w takich zajęciach. Z różnego rodzaju materiałów plastycznych: tektury, kolorowej tapety, tasiemek i cekinów wykonali kartki walentynkowe, którymi później mogli obdarować swoich najbliższych. Jak wiadomo „największą wartość mają te prezenty, które zawierają cząstkę nas samych”.

Zajęcia były bardzo ciekawe, a każdy uczestnik warsztatów otrzymał symboliczny prezent. Dla uczniów był przygotowany również słodki poczęstunek.

Dziękujemy firmie za ciekawą ofertę skierowaną dla dzieci.

 

Jedną z najsympatyczniejszych tradycji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Wojcieszycach jest coroczny kiermasz świąteczny.

     Każdy, kto 18 grudnia odwiedził Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej w Wojcieszycach, mógł nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale też miał okazję w niepowtarzalnej atmosferze zaopatrzyć się w oryginalne podarunki dla najbliższych.

     Na stoisku można było znaleźć dosłownie wszystko, co mogłoby przyjść do głowy, myśląc o świątecznych dekoracjach. Stroiki, świece, wieńce, choineczki, większe i mniejsze, takie do zawieszenia na choinkę i do ustawienia pod choinką jako oryginalny prezent. Całe mnóstwo ręcznie wykonanych cudeniek.

     Nie zabrakło również oprawy artystycznej. Młodzi aktorzy uświadomili widzom, że dobrym należy być cały rok i nie opłaca się zaprzedawać duszy diabłu. Występ umiliło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

      Jednakże dużym zaskoczeniem zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców był występ nauczycieli i pracowników szkoły, którzy wcielili się w role elfów. Zabawne przedstawienie ukazywało przedświąteczny chaos, który panował w pracowni Mikołaja. Na szczęście kryzys został w porę zażegnany i Święty mógł obdarować prezentami wszystkie zebrane w świetlicy wiejskiej dzieci.

 

Andrzejki   

Andrzejki w naszej szkole obchodziliśmy w dniu 1 grudnia. Do zabawy przygotowywaliśmy się dużo wcześniej. Każda klasa miała przydzielone zadania. Trzeba było przygotować wróżby – magiczny, andrzejkowy stolik, dekoracje, przebranie  oraz gazetkę w klasie. Pani dyrektor rozpoczęła naszą zabawę od poczęstowania wszystkich ciasteczkami z wróżbami, oczywiście przygotowała je samodzielnie. Złożyliśmy również dary - każdy wrzucał „jednogroszówkę” do miski z wodą otoczoną magicznym kręgiem z 13 świec. Przed każdą wróżbą wymawialiśmy magiczne zaklęcie – „czary, mary ….” Były wróżby dla szkoły, dla klas oraz indywidualne. Bawiliśmy się i wróżyliśmy  przez dwie godziny lekcyjne. Przerywając zabawę drobnym poczęstunkiem. Była również ocena zabawy - każdy uczestnik przyklejał na czarnego kota – buźkę, oczywiście nie można było spodziewać się innych niż uśmiechnięte.

Opiekunka samorządu Katarzyna Jasińska

 

Dnia 21 listopada br. w Gminnym Przedszkolu w Starej Kamienicy został zorganizowany Gminny Festiwal Zdrowej Żywności dla Dzieci Przedszkolnych. 

Do udziału w imprezie zostały zaproszone również dzieci z naszego przedszkola. Grupa 3-4 latków dzielnie reprezentowała naszą szkołę na festiwalu. Nasze przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o owocach i zarecytowały wierszyk.  Odebraliśmy również nagrody i dyplomy,  które otrzymaliśmy za udział w konkursie plastycznym pt. „Jemy zdrowo-kolorowo”.

W trakcie imprezy wszystkie dzieci zostały poczęstowane różnymi przysmakami: zdrowym chlebem, miodem, a także owocami i naturalnymi sokami. Podczas festiwalu nasze przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje miód, jakie są jego właściwości i na czym polega praca pszczelarza. 

Była to bardzo ciekawa i udana impreza. Dziękujemy za pyszny poczęstunek i ciepłe przyjęcie.

 

Festiwal Zdrowej Żywności

W dniu 19 listopada 2014r. odbył się w naszej szkole „Festiwal Zdrowej Żywności”. W tym roku głównym celem akcji było propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia.  Zwróciliśmy szczególną uwagę na zdrowotne właściwości ziół i przypraw.

W klasach wykonane zostały gazetki na temat zdrowego odżywiania oraz ziołowe ogródki. Wykorzystane zostały zioła w donicach i przyprawy przyniesione przez uczniów. 

Atrakcją było zdrowe szkolne śniadania, przygotowane przez dzieci i przy współpracy rodziców, którym bardzo dziękujemy. Na śniadaniu każda klasa otrzymała świeże, zdrowe, kolorowe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, sałatki oraz zdrowe soki owocowe. Oddziały przedszkolne oraz klasy I - III zaprezentowały piosenki i wiersze przygotowane pod okiem wychowawców, zaś klasy IV - VI obejrzały prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania.

Wszyscy razem możemy powiedzieć… BYŁO ZDROWO I SMACZNIE!!!


Halloween w szkole – czyli wszyscy lubimy się bać

31 października 2014 w naszej szkole świętowaliśmy Halloween. Imprezę z tej okazji przygotowała nauczycielka języka angielskiego pani Joanna Kuczewska.

Wybrani uczniowie przedstawili w języku angielskim krótką historię obchodów święta.

Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły przebrani – wykazali się duża kreatywnością.  A trzeba przyznać, że pomysłów na ,,straszne stroje” nasza młodzież miała bez liku.

Tego dnia nasza szkoła wyglądała jak „straszny dwór”, ale najważniejsze było to, że wokół  panowała ekscytacja, podniecenie, dreszczyk emocji, ale było również wiele śmiechu i radości. Wszyscy spędzili czas w miłej atmosferze, mając nadzieję, że za rok znów spotkają się, aby uczestniczyć w tak fantastycznym wydarzeniu.

Dzień Edukacji Narodowej 2014

17 października 2014 obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość była połączona ze ślubowaniem pierwszoklasistów.
Do tej chwili pierwszaki ze szkoły podstawowej przygotowywały się od pierwszych dni września. Uczniowie  poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole. Dzieci zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Ślubowanie odbyło w obecności Sztandaru Szkoły. Było to duże przeżycie dla wszystkich obecnych. Zakończyło się wręczeniem prezentów oraz wspólnymi zdjęciami.

W drugiej części uroczystości członkowie szkolnego koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie pt. „Dzień z życia skruszonego ucznia”. Całość uświetnił pokaz tańca „flamenco” przygotowany przez grupę taneczną.

Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności, było dużo ciepłych słów od dyrekcji i rodziców.

Podczas uroczystości wręczono również Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia nauczycieli i pracowników szkoły.

Odwiedziny w schronisku

W dniu dzisiejszym, czyli 3 listopada uczniowie klasy II i III oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili Schronisko dla małych zwierząt w Jeleniej Górze. Wyjazd poprzedziliśmy zbiórką karmy i różnych akcesoriów dla psów i kotów. Została kupiona również karma za pieniądze, które wpłaca każdy uczeń naszej szkoły. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że nasz mały podopieczny – Kajtek został już zaadoptowany. To dobrze, wybierzemy kolejnego psa. Wysłuchaliśmy pogadanki o zwierzętach przeprowadzonej przez kierownika schroniska i oglądaliśmy wszystkie pieski i kotki mieszkające w schronisku. Szkoda, że nie możemy pomóc wszystkim podopiecznym schroniska.

Katarzyna Jasińska

 

„Wycieczka do Jeleniówki”

W piątek 3 października uczniowie klasy I, III i V odwiedzili leśniczówkę w Chromcu. Zostaliśmy zaproszeni  z okazji 10-lecia Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Sudety Zachodnie”. Oprócz naszej szkoły przyjechały dzieci z Kopańca, Jeleniej Góry, Świeradowa i Szklarskiej Poręby.  Przywitali  nas leśnicy, rozdano nam promocyjne czapki i ruszyliśmy ścieżką dydaktyczną w teren. Prowadzący opowiadali nam o tajnikach lasu i zadawali pytania z nim związane. Szczególną aktywnością wykazywali się uczniowie klasy III i I, a najwięcej do powiedzenia miała Weronika z klasy III. U niektórych uczniów odezwał się instynkt grzybiarza, nazbierali całkiem sporo podgrzybków. Pan leśniczy od razu obcinał nóżki i sprawdzał czy są zdrowe. Po długim spacerze wróciliśmy do leśniczówki, tam czekały na nas kiełbaski i różne smakołyki. Wszyscy otrzymaliśmy upominki. Nasza uczennica Wiktoria z klasy VI odebrała nagrodę za wyróżnienie w konkursie plastycznym „Sudety Zachodnie”. Kolejnym punktem imprezy były występy dzieci. My przedstawiliśmy dwie inscenizacje i zaśpiewaliśmy piosenkę. Następnie braliśmy udział w rozgrywkach: Skoczny Zając – I miejsce, Silny Niedźwiedź - II miejsce, Mądra Sowa - I miejsce. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Katarzyna Jasińska, Beata Kuźniar

Święta pieczonego ziemniaka

Wrzesień to miesiąc, który zachwyca nas bogactwem barw, różnorodnością zjawisk przyrodniczych oraz obfitością darów. Stało się to dla nas inspiracją do zorganizowania w szkole 27 września 2014 r.  „Święta pieczonego ziemniaka” dla uczniów.

Kiełbaski upieczone w ognisku smakowały jak potrawy z najlepszej kuchni świata. Atrakcją dnia były również występy uczniów zakończone pokazem mody inspirowanym ziemniakiem. Była to ciekawa i udana impreza, mimo że pogoda nie dopisała. Jak się bawiliśmy - zobaczcie sami, a rodzicom gorąco dziękujemy za pomoc przy organizacji imprezy!

Miłośnicy przyrody, czyli klasa III odbyli  w poniedziałek wyprawę do pobliskiego lasu. Celem wyjścia było uporządkowanie wiedzy teoretycznej na temat gatunków drzew i rodzajów  lasów oraz rozpoznawania roślin i zwierząt bytujących w poszczególnych warstwach lasu. Oprócz tych zadań trzecioklasiści wykonali odbitki kory drzew iglastych i liściastych, obserwowali przez lupy drobne zwierzęta oraz bawili się w grzybobranie. Z wyprawy napisali sprawozdanie, które zostało umieszczone w kronice klasy.

 Wychowawca Katarzyna Jasińska

W dniu 18 września odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do samorządu uczniowskiego. Swoje kandydatury wystawiło 12 osób z klas III-VI. Uczniowie głosowali podczas zajęć lekcyjnych w godzinach 8.00 - 10.00. Został wybrany nowy skład na rok szkolny 2014/15. Funkcję przewodniczącego objął Piotrek z klasy VI, jego zastępcą został Paweł z klasy V, sekretarzem będzie Luiza z klasy VI, skarbnikiem Igor z klasy III. Plan pracy samorządu na ten rok szkolny jest bardzo bogaty. Życzymy im wytrwałości, chęci do pracy i entuzjazmu z pełnienia powierzonych funkcji.

Opiekunka samorządu – Katarzyna Jasińska

1 września 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

w Wojcieszycach zainaugurowano rok szkolny.

W świetlicy wiejskiej przy SP w Wojcieszycach zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście, między innymi wójt Gminy Stara Kamienica, pan Wojciech Poczynek oraz sołtys Wojcieszyc, pan Henryk  Karasiński.

Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej, pani Katarzyna Geremek, która w szczególności powitała uczniów klasy pierwszej. Dzieci dostały w prezencie przybory szkolne. Pomoce zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do dobrze wyposażonych sal, w których czekają ich kolejne miesiące ciężkiej i wytężonej pracy.

 

 


AArchiwum wiadomości  2011/2012

Archiwum wiadomości  2012/2013


Archiwum wiadomości  2013/2014

Archiwum wiadomości  2014/2015

Archiwum wiadomości  2015/2016

Archiwum wiadomości  2016/2017

Archiwum wiadomości  2017/2018

Archiwum wiadomości  2018/2019

Archiwum wiadomości  2019/2020