ARCHIWUM WIADOMOŚCI

ROKU SZKOLNEGO 2011/2012


 
 

,,Autobus zielony po ulicach mego miasta mknie,

mija nowe jasne domy i ogrodów jasny cień.

Autobus zielony a w nim dzieci, choćby każdy z Was.

Wszyscy patrzą, jakby pierwszy raz zobaczyli pałac ten.”

 

Dnia 19 czerwca 2012 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Jedliny Zdroju. Pojechała na nią liczna grupa dzieci z młodszych klas wraz z rodzicami. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w Pałacu w Jedlince, które przykuwają uwagę turystów.
Pałac Jedlinka jest miejscem szczególnie urokliwym, nazywany często porcelanowym pałacem. Zaproszono nas także na pałacowa łąkę gdzie przy ognisku i pieczonej kiełbasce podziwialiśmy ogrody przypałacowe i widok na najbliższą okolicę, gdzie rozpościera się niepowtarzalny krajobraz Gór Sowich. Z przewodnikiem poszukaliśmy starych pamiątek po II wojnie światowej wykonaliśmy sztukaterię i
 ozdabialiśmy wzory gipsowe. Od wyjazdu z Wojcieszyce nie mogliśmy się doczekać wejścia na teren Parku Linowego na "Czarodziejskiej Górze RELAX" przy Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym. W ramach przedsięwzięcia działa tam całoroczny tor saneczkowy, park linowy z pięcioma trasami o różnym stopniu trudności oraz ściana wspinaczkowa… Każdy chciał zasmakować tego, poczuć adrenalinę  i spróbować własnych sił. Wszyscy przeszli tę próbę wyśmienicie. Z wielką przyjemnością oglądaliśmy uśmiechnięte, rozradowane buzie dzieci oraz zadowolone twarze rodziców, świadczące o akceptacji pomysłu relaksu w ruchu. To była wielka frajda zarówno dla dzieciaków jak i dorosłych. Łącząc zabawę i sport na świeżym powietrzu ze zwiedzaniem Pałacu Jedlinka mieliśmy okazję spędzić niezapomniane chwile. Był to dobrze zorganizowany wyjazd dla miłośników aktywnego spędzania czasu.

 

 

Dzień Bez Przemocy - "Kibicujemy fair play"

Dzień Dziecka w Wojcieszycach

 

1 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Wojcieszycach odbyły się Dzień Dziecka połączony z Dniem Bez Przemocy - „Kibicujemy fair play”. Chociaż tradycyjnie lał deszcz, u nas atmosfera była bardzo gorąca. Zebraliśmy się wszyscy ubrani w barwy narodowe, a w większości przebrani za kibiców, w świetlicy wiejskiej tym razem pełniącej rolę stadionu. Najpierw wręczono nagrody laureatom konkursów, które odbyły się w roku szkolnym 2011/2012, wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Potem miała miejsce prezentacja plakatów wykonanych przez uczniów, a dotyczących właśnie kibicowania fair play. Te umiejętności pokazaliśmy w praktyce podczas przeprowadzonych meczów – klasy I-III grały w „zbijaka”, a klasy IV-VI w siatkówkę. Odbyła się też mini-lista przebojów. Mogliśmy podziwiać umiejętności wokalne naszych kolegów i koleżanek. Rada Rodziców przygotowała dla uczniów słodki poczęstunek, nagrody i grillowane kiełbaski (mimo niesprzyjającej aury). Bawiliśmy się doskonale, szkoda że taki dzień jest tylko raz w roku. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

 

 

Wycieczka do Wrocławia

W sobotę 26 maja 2012 roku uczniowie z klas IV-VI (20 osób) pojechali do Wrocławia. Był to już niestety ostatni wyjazd studyjny zorganizowany w ramach projektu unijnego „My też jesteśmy przyszłością świata”. Wrocław przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, ale też „ulicznymi” korkami. Pobyt w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Archeologicznego, gdzie obejrzeliśmy bardzo stare eksponaty odnalezione na tym terenie, a także bawiliśmy się w poszukiwaczy skarbów tak jak słynny Indiana Jones. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia archeologicznego pierwszego stopnia i uzyskanie tytułu młodszego archeologa. Następnie udaliśmy się do teatru „Arka” na spektakl „Przygody małego M”. Głównym tematem przedstawienia była tolerancja i szacunek do innych ludzi. Warto podkreślić, że w inscenizacji oprócz zawodowych aktorów występowała też młodzież niepełnosprawna intelektualnie. Kolejnym etapem naszej wycieczki był rejs statkiem po Odrze, podczas którego pan przewodnik opowiadał nam o najważniejszych zabytkach Wrocławia położonych w okolicach rzeki. Następnie zwiedziliśmy Ostrów Tumski, Katedrę  i udaliśmy się do Hali Stulecia, a właściwie w jej okolice. Grające fontanny i ogród japoński stały się dla nas ukojeniem po tak intensywnie spędzonym dniu. Z opóźnieniem udaliśmy się na bardzo „zdrowy” posiłek do bardzo popularnej młodzieżowej restauracji, a potem niestety do domu…. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących nasz pobyt we Wrocławiu

 

 

Podsumowanie projektu „My też jesteśmy przyszłością świata”

 

W piątek 18 maja 2012 roku Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Wojcieszycach obchodziła swoje święto. Na dzień ten bowiem zaplanowano podsumowanie realizowanego ze środków unijnych od 01 września 2010 roku projektu „My też jesteśmy przyszłością świata”. W odświętnie udekorowanej świetlicy wiejskiej zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście i społeczność lokalna, aby wspólnie ocenić te dwa lata działalności. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły, a warto podkreślić, że był to też dzień urodzin Jana Pawła II. Był też hymn Unii Europejskiej, sztandar szkolny, przemarsz- zorganizowany na wzór imprez sportowych - nauczycieli prowadzących zajęcia projektowe, prezentacja multimedialna, wystaw prac uczniowskich, gazetka szkolna i foto-książka wydana z tej okazji, przemówienia i podziękowania. Każdy uczestnik biorący udział w działaniach projektowych otrzymał certyfikat.  W części artystycznej uczniowie przedstawili swoje osiągnięcia i umiejętności. Zebrani wysoko ocenili popisy teatralne, zarówno te w języku polskim, jak i angielskim. Podobały się też tańce i popisy wokalne. A na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek…. Szkoda, że to już koniec.

Wycieczka do Wałbrzycha

W sobotę 21 kwietnia 2012 roku grupa 20 uczniów z klas III-VI w ramach projektu „My też jesteśmy przyszłością świata” pojechała na wycieczkę do Wałbrzycha. Najpierw zwiedziliśmy zamek Książ, w którym największy zachwyt wzbudziła sala Maksymiliana. Podobały nam się też tajne przejścia oraz tajemnicza ściana, której dotknięcie prawą ręką gwarantuje w przyszłości pieniądze a lewą –miłość. Następnie udaliśmy się do ExploraParku na wykład „Mozaiki i parkietaże”, dzięki któremu zrozumieliśmy tajniki wielkiej matematyki. Mieliśmy możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami logicznego myślenia spędzając czas przy licznych grach edukacyjnych. Mimo niesprzyjającej aury, humory wszystkim dopisały, a zakupione podczas wycieczki pamiątki będą przywoływały ten ciekawie spędzony czas.

20 kwietnia 2012r. odbył się w Szkole Podstawowej w Kopańcu Gminny Konkurs Matematyczny klas IV-VI. W zmaganiach z matematyką wzięło udział 27 uczniów z trzech szkół podstawowych: z Kopańca, Barcinka i Wojcieszyc. Konkurs przebiegał w dwóch etapach - indywidualnym i szkolnym.
Wyniki I etapu:

Grupa klas IV
I miejsce Hubert Rodacki SP Wojcieszyce, 15 punktów;
II miejsce Wojciech Kruk SP Kopaniec, 11 punktów;
III miejsce Dawid Kisło SP Barcinek, 7 punktów.

Grupa klas V
I miejsce
Jagoda Łukasiewicz SP Kopaniec, 15 punktów;
II miejsce
Julia Orlicka SP Barcinek, 13 punktów,
III miejsce
Agnieszka Narożna SP Wojcieszyce, 12 punktów.

Grupa klas VI
I miejsce
Mateusz Kołtowski SP Kopaniec, 15 punktów;
II miejsce 
Kamil Pszeniczny SP Wojcieszyce, 12,5 punktów,
III miejsce
Lilianna Zielińska SP Wojcieszyce, 11,5 punktów.

Wyniki II etapu:
I miejsce SP im. C. D. Friedricha w Kopańcu
II miejsce SP im. Jana Pawła II w Wojcieszycach
III miejsce SP w Barcinku.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za obecność, zaangażowanie w rozwiązywaniu zadań i kulturalne zachowanie.
 

Uczniowie z klas IV-VI w dniu 24 marca 2012 roku wzięli udział w warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie. Celem zajęć było poznanie przez dzieci flory i fauny Karkonoszy. Zajęcia odbyły się w terenie, gdzie dzieci w praktyczny sposób wyznaczały kierunki świata i dowiedziały się o dokarmianiu zwierząt. Druga część zajęć miała formę warsztatów plastycznych. Dzieci badały także próbki porostów i dyskutowały na temat zagadnień związanych z ochroną przyrody w naszym regionie.

Dnia 20 marca 2012 roku uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w prelekcji na temat cyberprzemocy i innych zagrożeń płynących z  Internetu. Podczas spotkania prowadzący mł. asp. Łukasz Klimczak - dzielnicowy – przedstawiciel KIIP w Jeleniej Górze opowiedział o uzależnieniach komputerowych i spowodowanych nimi chorobach oraz o czyhających w sieci niebezpieczeństwach, a zwłaszcza pedofilii, wulgaryzmach, przemocy psychicznej i pornografii. Przestrzegał przed zawieraniem znajomości przez Internet. Przedstawił  też ciekawe historie osób uzależnionych i sposoby walki z nałogami internetowymi. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, a uczniowie otrzymali także materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące sposobów ochrony przed cyberprzemocą.

Jeżeli masz problem. Ktoś przysyła ci obraźliwe maile? Esemesy? Zamieszcza twoje dane i zdjęcia w sieci wbrew Twojej woli? Szukasz pomocy? Wejdź na www.helpline.org.pl albo zadzwoń pod numer 0-800-100-100 (połączenie jest bezpłatne).
Więcej informacji: www.dzieckowsieci.pl.

 

Spotkanie z przedstawicielami Schroniska i adoptowanym psem

 

  Uczniom naszej szkoły nie jest obojętny los bezpańskich zwierząt, dlatego też chętnie wspomagają Schronisko dla zwierząt w Jeleniej Górze. Za zgodą rodziców dokonali wirtualnej adopcji psa, najpierw było to Roki. Na szczęście jednak znalazł dom, więc kolejny na liście był Filc. Szczególną pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia okazała nam pani Mirella Michalewska-Pająk, której serdecznie dziękujemy.        

 Dnia 05 marca 2012 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z kierownikiem Schroniska dla zwierząt panem Eugeniuszem Rogielą oraz panią Anną Rogiel. Opowiedzieli oni dzieciom o swojej działalności na rzecz bezdomnych zwierząt oraz o problemach instytucji, którą prowadzą. W spotkaniu uczestniczył też pan Jakub Luboracki – weterynarz, który przedstawił prezentację na temat psów, sposobów ich pielęgnacji i wychowania. Odpowiedział też na liczne pytania uczniów. Niesamowitą atrakcją był występ tresera psów pana Roberta Czecha. Przybył on wraz ze swoim podopiecznym – owczarkiem niemieckim i przy ogromnym aplauzie zebranym, zademonstrował umiejętności pupila. W drugiej części spotkania pani Katarzyna Geremek przekazała kierownictwu schroniska zakupione przez uczniów prezenty dla Filca (smycz, karmę, miski). Dzieci poznały wybranego przez siebie psa, którego przywiozła do szkoły pani Aneta Kruza, której szczególnie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Były też występy dzieci z klas 0-III, a uczniowie z koła teatralno-dziennikarskiego przeprowadzili wywiad z zaproszonymi gośćmi.

 

 

Gminny Konkurs Ortograficzny

W ostatni dzień lutego odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym o tytuł mistrza ortografii rywalizowali laureaci szkolnych konkursów- ogółem 18 uczniów. Turniej składał się z dwóch części, najpierw uczestnicy pisali dyktando, a następnie test o zróżnicowanym stopniu trudności. Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Wojcieszycach – Hubert Rodacki, który uzyskał 96,5 pkt. (na 100 możliwych). Drugie miejsce przypadło Jagodzie Łukasiewicz uczennicy klasy V Szkoły Podstawowej w Kopańcu, która zdobyła 89 punktów. Tuż za nią, na trzecim miejscu z wynikiem 88,5 pkt. uplasował się Maciej Respondek uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Wojcieszycach. Laureatom i pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Wojcieszycach – 485,5 pkt., przed Szkołą Podstawową z Kopańca – 465 pkt. i Szkołą Podstawową z Barcinka – 445 pkt.

Nagrody dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Gminę Stara Kamienica, a poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów z naszej szkoły biorących udział w konkursie. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc przy organizacji konkursu.

Karkonoski Bieg Narciarski

24 lutego po raz pierwszy  9 uczniów naszej szkoły wzięło udział w zawodach narciarstwa biegowego. Każdy z uczniów pobiegł na miarę swoich możliwości, zajmując miejsca od 16 do 27. Gratulujemy!!!

W dniu 7.02 uczniowie klasy III wspólnie z wychowawcą zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały okolicznościowe wierszyki i piosenki oraz zaprezentowały krótka inscenizację pt."Bajki inaczej". Na koniec imprezy uczniowie wręczyli swoim babciom i dziadkom drobne upominki. Sadząc po uśmiechach na twarzach babć i dziadków program artystyczny przygotowany przez uczniów i wnuków bardzo im sie podobał.

 

Karnawał 2012

Zaraz po przerwie świątecznej odbył się fantastyczny BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI KL 0-III. Ten dzień był wyjątkowy. Wszyscy uczestnicy poczuli się jak  bohaterowie świata bajek. Nie zabrakło księżniczek, czarodziejów, wróżek, komandosów, dziwnych stworów, Czerwonego Kapturka i innych kolorowych postaci. Zachwycały stroje własnoręcznie wykonane przez mamy. Gdy wybrzmiały pierwsze takty muzyki  wybranej przez pana Jacka wszyscy tanecznym krokiem wkroczyli na salę gimnastyczną, która była udekorowana niczym baśniowe królestwo. Na uczestników karnawałowego szaleństwa czekały liczne zabawy, tańce i konkursy z nagrodami przygotowane przez panią Beatę. Do tańca zapraszały panie Joanna i Mariola. W przerwie częstowano się słodkim podwieczorkiem. Wszystkie zabawy odbijały się szerokim aplauzem wśród uczestników karnawału. Uśmiechu i dobrego humoru nie zabrakło nikomu. Już nie możemy się doczekać następnego karnawału.

Na balu nagrodzono piękne stroje:

Filipa Jarosa z kl I

Jakuba Uchmana z kl II

Nikoli Nowokuńskiej z kl II

Victorii Basiak z kl II

Veroniki Basiak z kl II

Ani Alfawickiej z kl III

Święta przed świętami

   Wojcieszyce w nastrój Świąt Bożego Narodzenia wkroczyły już 17 grudnia, bowiem w tę właśnie sobotę w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II zorganizowano kiermasz świąteczny. W przepięknie udekorowanej świetlicy wiejskiej zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście oraz mieszkańcy wsi, aby wspólnie świętować zbliżające się Boże Narodzenie. Uczniowie zaprezentowali humorystyczny spektakl teatralny zatytułowany „Co odmieniło naszą klasę?, w którym Anioł z Diabłem rywalizowali o „dusze” dzieci.  Było też wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, zarówno w języku polskim, angielskim i niemieckim. Można było zakupić stroiki, kartki i ozdoby świąteczne oraz smakowite wypieki, napić się kawy, czy herbaty i w gronie przyjaciół miło spędzić sobotnie popołudnie. Jednak główną atrakcją dla dzieci był święty Mikołaj, który tradycyjnie wozem zaprzężonym w konia podjechał na boisko szkolne. Każde dziecko otrzymało prezent, a dodatkowo dla wszystkich była gorąca grochówka, herbata i kiełbasa upieczona przy ognisku. Organizatorem akcji „Każdy może zostać świętym Mikołajem” była Rada Rodziców działająca w Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Wojcieszycach. Ta przedświąteczna sobota dostarczyła dzieciakom wielu wrażeń i miłych wspomnień. Dziękujemy wszystkim organizatorom.

Dnia 8 grudnia (czwartek) odbył się "Festiwal zdrowej żywności". Imprezę otworzyła Pani Dyrektor Katarzyna Geremek. Uczniowie otrzymali dyplomy za zbiórkę karmy, która została przeznaczona na schronisko Małych zwierząt w Jeleniej Górze.

Kolejnym punktem były występy dzieci z klas 0-III, zaśpiewały one piosenki o zdrowej żywności. Zaś uczniowie klas IV-VI przekonywali swoich rówieśników do zdrowego trybu życia.

Następnie odbył się konkurs pt: "Zgadnij co to za sok". Uczniowie wysilając swoje kubki smakowe mieli okazję spróbować m.in. soków zrobionych przez nauczycieli.

Odbył się również konkurs na najcięższą i najwyższą  klasę.  W pierwszej kategorii  zwyciężyła klasa II, a miano najwyższej otrzymała klasa VI. Uczniowie będący tego dnia w szkole ważyli razem 2206 kg.

Ostatnim i zdecydowanie najsmaczniejszym punktem dnia była degustacja przygotowanych potraw, soków i różnego rodzaju zdrowych smakołyków.

Uczniowie bardzo poważnie podeszli do zadania, jakim było przygotowanie swoich stanowisk, gdyż każde z nich było wspaniałe i wyjątkowe.

Serdecznie dziękujemy rodzicomjak i nauczycielom, którzy przyczynili się do zorganizowania całe imprezy.

Renata  Stasiak

19 listopada 20 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w wyjeździe studyjnym do Wrocławia. Pierwszym etapem naszego pobytu w stolicy Dolnego Śląska była wizyta w Muzeum Panoramy Racławickiej. Byliśmy tam pierwszy raz i panorama wywarła na nas ogromne wrażenie. Realistycznie przedstawione sceny batalistyczne, wielkość samego dzieła i jego przestrzenność wzbudziły niesamowity zachwyt. Wielu zastanawiało się, gdzie kończy się szafarz, a zaczyna obraz. Urzeczeni słuchaliśmy pani przewodnik, która opowiadała o historii tego największego w Polsce płótna. Następnie udaliśmy się na lekcję edukacyjną do Muzeum Narodowego, gdzie poznaliśmy najciekawsze eksponaty sztuki śląskiej. Szczególnie podobał nam się „mechaniczny” portret, zainteresowanych tematem odsyłamy do muzeum. Małym wytchnieniem w naszej wędrówce po Wrocławiu był seans pt.”Przygody Tintina”, oczywiście w wersji 3D, ale bez popcornu. Z braku czasu nie zdążyliśmy zaopatrzyć się w ten „kinowy pokarm”, za to później bardzo smakowały nam zabrane z domu kanapki. Potem udaliśmy się do TVP w „magiczną wyprawę po świecie telewizji”. Zwiedziliśmy telewizyjne muzeum oraz pomieszczenia, w których realizowane są aktualne programy. Porozmawialiśmy też o języku massmediów. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w Telewizji. Pełni wrażeń pojechaliśmy na obiadokolację do ulubionej młodzieżowej restauracji i tam największą popularnością cieszyły się „niezdrowe” dania. Jemy je jednak tylko podczas wyjazdów i wycieczek studyjnych, więc na pewno nam nie zaszkodzą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki.

 Dnia 16 listopada delegacja uczniów z naszej szkoły pojechała do II LO im. Cypriana Kamila Norwida na finał akcji "Norwid uświadamia, Norwid pomaga", która dotyczyła zbiórki karmy i innych potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Jeleniej Górze. Oprócz naszej szkoły była także szkoła z Kostrzycy oraz przedstawiciele Liceum. W spotkaniu wzięli udział też: pan weterynarz, psicholog (treser psów), kierownik schroniska dla zwierząt. Razem uzbieraliśmy ponad 200 kg suchej karmy oraz wiele innych potrzebnych rzeczy.

Jędrzejewska Magda

 

         Gminny Konkurs Recytatorski klas 0-III

 

15 listopada w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas 0-III. Wyniki:

Klasa „0”

I m. - Lewoń Laura - SP Kopaniec - 96 pkt.

II m. - Raiński Wiktor - SP Kopaniec - 93 pkt.

III m. - Mężyk Karolina - Przedszkole w Starej Kamienicy - 85 pkt.

Klasa I

I m. - Stefańczyk Anastazja - SP Barcinek - 96 pkt.

II m. - Pisula Natalia - SP Kopaniec 93 pkt.

III m.  - Skibińska Karolina - SP Barcinek 92 pkt.

Klasa II

I m. - Jarzębecki Mateusz - SP Kopaniec - 90 pkt.

II m. – Mężyk Wiktor – SP Barcinek – 85 pkt.

III m.  – Bucholc Jakub – SP Barcinek – 83 pkt.

Klasa III

I m. – Krysiński Piotr – SP Wojcieszyce – 99 pkt.

II m. – Łoś Adriana – SP Barcinek – 95 pkt.

III m.  – Pszeniczny Michał – 94 pkt

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Poczęstunek został przygotowany przez rodziców SP Wojcieszyce.

W listopadowy poranek w odremontowanej świetlicy wiejskiej spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, aby wspólnie świętować przyjęcie pierwszaków do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Wojcieszycach. Pasowanie, jak zwykle połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej w tym roku odbyło się dopiero 10 listopada ze względu na remont sali. Wójt Gminy Stara Kamienica pan Wojciech Poczynek uroczyście przeciął symboliczną wstęgę, a tym samym dokonał otwarcia świetlicy. Mamy nadzieję, że będzie ona wykorzystywana w sposób efektywny przez całą społeczność lokalną.

Uczniowie klasy I przedstawili „śpiewany” program artystyczny, zdali egzamin i w obecności wszystkich zebranych oraz złożyli ślubowanie. Uroczystego pasowania dokonała pani Katarzyna Geremek – dyrektor szkoły, prezent wręczył pan Artur Czarnecki – przewodniczący Rady Rodziców.

Nauczyciele przyjęli życzenia od „gości z Japonii”, którym towarzyszył szkolny zespół wokalny. Obdarowani zostali też prezentami przygotowanymi przez klasę I.

W związku z przypadającą nazajutrz rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy zebrani zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych.


W dniu 15 października 2011 roku
uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w wyjeździe studyjnym do zamku Czocha. Celem wycieczki było poznanie walorów historycznych i turystycznych naszego regionu, a także wykorzystanie zdobytych w ten sposób wiadomości do przygotowania prac literackich. Uczniowie w trakcie zwiedzania zamku uzyskali wiedzę dotyczącą historii tej budowli oraz jej wykorzystania w czasach współczesnych, szczególnie przez polskich filmowców. Poznali także legendę o Białej Damie straszącej w zamkowych komnatach. Niektórych zafascynowało Muzeum Podzamcza ze świetnie wyposażoną salą tortur, zwłaszcza że oprowadzający grupę przewodnik obalał mity związane ze średniowieczem a dotyczące postaci kata. Była to niezwykła lekcja historii i wiedzy o regionie. Korzystając z pięknej słonecznej pogody nad brzegiem przepływającej nieopodal rzeki Kwisy rozpaliliśmy ognisko i delektowaliśmy się upieczonymi kiełbaskami. Niektórzy z pomocą zakupionych w zamku pamiątek, czyli drewnianych mieczy próbowali wskrzesić dawne zwyczaje i zorganizować turniej rycerski.

  16 września - 20 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w wyjeździe studyjnym do Pławnej. Zwiedzili oni Zamek Legend Śląskich, gdzie mieli możliwość animowania lalek teatralnych. W średniowiecznym grodzie strzelali z łuku, a także uczestniczyli w zajęciach w pracowni litografii, ceramiki i kowalstwa. Najbardziej podobały im się warsztaty teatru ulicznego i występy w maskach. Wyjazd ten także został zorganizowany ze środków unijnych w ramach realizacji projektu „My też jesteśmy przyszłością świata”.

Uczniowie rozpoczęli naukę jak zwykle 1 września, jednak ich liczba po raz pierwszy od wielu lat przekroczyła 90.

                

W dniach 01 - 05 lipca 2011 roku 20 uczniów uczestniczyło w „żywej lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie”. Zwiedzili oni Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, pałac w Wilanowie, pałac na wodzie, czyli Łazienki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Muzeum Techniki, gmach TVP. Obejrzeli Grób Nieznanego Żołnierza i zmianę warty, widok z tarasu Pałacu Kultury i Nauki, Stare Miasto, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie niesamowite wrażenia wywarł na wszystkich seans w Planetarium. Podczas zwiedzania gmachu Sejmu zawarli znajomość z posłem Januszem Piechocińskim. Był też czas na rozrywkę, czyli zabawę w kręgielni, dwa pobyty na krytej pływalni, seans w kinie 5D oraz szaleństwo zakupów w Centrum Handlowym Złote Tarasy. Wycieczka była bardzo atrakcyjna i jak twierdzą sami uczniowie, nigdy o niej nie zapomną.


Archiwum wiadomości  2011/2012

Archiwum wiadomości  2012/2013


Archiwum wiadomości  2013/2014

Archiwum wiadomości  2014/2015

Archiwum wiadomości  2015/2016

Archiwum wiadomości  2016/2017

Archiwum wiadomości  2017/2018

Archiwum wiadomości  2018/2019

Archiwum wiadomości  2019/2020